PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=425688}
5,5 1 013
ocen
5,5 10 1 1013
Farm House
powrót do forum filmu Farm House

....tj. zwykły survival z oklepną we wszystkie strony świata historią + ...nie będę ujawniał co jeszcze, bo popsuje zakończenie, ale zdradzę, że to ma związek z retrospekcjami z przeszłości dwójki bohaterów i panem w kościele szepczącym ucho dziewczynce zaraz w pierwszej scenie. Jako to pierwsze film sprawdza się średnio. Troche gore, ale jak już to porządne. Tortury z topieniem nie robia większego wrażenia, ale za to dalej mamy popis inwencji twórców: odcinanie gałek ocznych nożem, czy (tego jeszcze w horrorach nie widziałem) ścieranie kolan tarką. A mogłoby się wydawać, że w tego typu filmach, juz cały inwentarz kuchenny wykorzystano. Pewnie spodoba się to tym, którzy jarają się krwistością w horrorach. Dla mnie to pujście na łatwiznę. Mimo tego dobrze wypadają Steven Weber i ta jego kobitka w roli oprawców i ich role na pewno ida na plus. Dwójka głównych postaci tez daje radę. Warsztatowo jak na produkcję przezaczaoną wprost na dvd film prezentuje się całkiem dobrze. Ta częśc "survivalova" kończy się po SPOJLER rajdzie Dakar po ciele Sama (Webera)KONIEC SPOJLERA i wtedy nadchodzi końcówka, która... odwraca cały film do góry nogami, a na dodatek jest gigantycznie absurdalna i niedorzeczna, ale.. po pierwsze primo: wyróżnia ten film z grona jemu podobnych i, po pierwsze secundo, (O zgrozo!!!) obdarza film w coś w rodzaju, naciąganego bo naciąganego, przesłania. Co to bardziej spostrzegawczy domyslą się, że oprócz zwyczajnego survivala film jest czymś jeszcze np. po SPOJLER imionach gospodarzy farmy, które sa imionami demonów z róznych religii: Samael, Lilith i Alal KONIEC SPOJLERA. Wracając do zakończenia - niemalże szczyt absurdu, bo później zadajesz sobie pytanie: "To po co było to wszystko co działo się na farmie?". Prawde pisząc nie spodziewałem się, że reżyser zdecyduje się na aż tak drastyczny twist. Jednakże - stawia ono głównych bohaterów, których jest nam w trakcie filmu żal, w zupełnie innym świetle i zacznasz się zastanawiac, że jednak zasłużyli na pobyt w SPOJLER piekle/czyścu ( Ach ta słodka buźka bobaska KONIEC SPOJLERA) i ma w sobie coś intrygującego. No i jeszcze zaznaczyć trzeba, że SPOJLER Papa Szatan mieszkający w stodole wygląda tandetnie z tymi płonącymi oczyma, choć aktor go grający jest dosyć posępny KONIEC SPOJLERA. All in all, nie wiem jak ten film ocenić, bo zakończenie absurdalne, ale ma w sobie to coś i jeśli nie jesteście na tyle łaskawi, aby przymknąć na nie oko to zjedziecie ten film bezlitośnie. Z tym, że nie jest ono zaskakujące dla samego bycia zaskakującym, ale ma w tym jakiś cel. Częśc survivalova - nawet, nawet, ale szału nie ma. Nierówny film, ale... - 6/10

ocenił(a) film na 5
Scifrenis

scena z tarką do warzyw;/ no tego to jeszze nie widziałam nigdy ,w żadnym horrorrze;p kiepski film kiepskie sceny

ocenił(a) film na 8
EnATkA

co? scena z tarką słaba była ;>? a co nierealistyczna, czy coś? powiedz więcej ;>

ocenił(a) film na 8
Scifrenis

właściewie we wszystkim sie z tobą zgodzę. Pragnę jeszcze dodać o niejednoznaczyn zakończeniu, w którym nie wiemy, czy "nie" głównej bohaterki oznacza, że postopi inaczej, czy "nie", że się nie zmieni. Z tymi imionami demonów to mnie zaskoczyłeś ciekawe spostrzeżenie ;d a po co te całe zdarznie... no na siłę można coś wymyśleć, ze to ich kara, czy cuś bla, bla, bla... mi trochę jednak bardziej do gustu przypadło, bo jednak ciekawie zrobiony film... ja dałem 8...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones