PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=805279}

Fatamorgana

Durante la tormenta
7,1 30 833
oceny
7,1 10 1 30833
Fatamorgana
powrót do forum filmu Fatamorgana

ale realizacja nie-najlepsza. Ciągnie się, bo wiele scen nakręcono w stylizacji telenowelowej. Nadużywają kolorowych filtrów niby dla sterowania emocjami ale tylko z tego wychodzi trudność połapania się z tym co się naprawdę dzieje w danym równoległym świecie. Być może też próbowali w ten sposób stylizować się na horror.

Mnie najbardziej przeszkadzało, że wielokrotnie zamiast opowiadać obrazem pokazywali gadające głowy opowiadające zawikłania akcji. A ja oczekiwałem filmu a nie słuchowiska.

Te problemy to najwyraźniej nie z braku budżetu a z maniery realizatorskiej.

Ale podkreślam, że scenariusz bardzo dobry. Podobał mi się zwłaszcza pomysł, że tylko analogowe telewizory, magnetowidy i kamery pozwalały na przenikanie barier pomiędzy równoległymi światami.

ocenił(a) film na 6
Wujek_Sylwek

Kolorystyka mi nie przeszkadzała, ale ta stylistyka telenoweli rzeczywiście psuła nieco klimat. Też uważam, że pomysł znakomity.

ocenił(a) film na 7
Wujek_Sylwek

bo film raczej zmierzał w kierunku romansu...

ocenił(a) film na 5
typisb

To jest ciekawe spostrzeżenie. Szkoda, że w takim razie nie rozwinęli tych wątków romantycznych. Byłoby to tylko na plus.

ocenił(a) film na 7
Wujek_Sylwek

Potwierdzam. Pomysł na scenariusz świetny, ale sam film przegadany i przekombinowany. Mimo wszystko polecam.

Wujek_Sylwek

Film bardzo mi się podobał lecz fabuła mi śmierdzi plagiatem !!! Częstotliwość (2000)

ocenił(a) film na 6
Wujek_Sylwek

Jak w większości produkcji hiszpańskich które ostatnio oglądam, dosyć ciekawy scenariusz, czy pomysł na film / serial, który wraz z stawaniem filmu robi sie nudnym romansidlem

Wujek_Sylwek

Nie, akurat największym gownem tu jest właśnie scenariusz napisany przez kretyna dla debili, bo realizacja akurat ujdzie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones