PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=210136}
7,0 7 353
oceny
7,0 10 1 7353
Flicka
powrót do forum filmu Flicka

zna, ktoś może więcej podobnych filmów?chodzi mi o tematykę koni lub o jakąś historię z końmi w tle?

gozdzikowa87

'Zaklinacz koni', ale to pewnie już widziałaś:)
No i 'Niepokonany Seabiscuit'. Jeśli coś jeszcze wpadnie mi do głowy, to dam znać. Teraz zabieram się do obejrzenia 'Flicki'.

ocenił(a) film na 6
Kingu

jeszcze: 'skok po marzenia' ; 'czarny ksiaze' ; 'srebrny rumak' ; 'derby'

gozdzikowa87

Są jeszcze takie jak "Hidalgo" , "Czarny rumak" jak jeszcze się mi jakiś przypomni to dopiszę ;]

Sloneczko_226

był jeszcze taki film.. dawno go widziałam.. że jakaś rozpieszczona nastolatka przyjeźdza na wieś (nie wiem chyba do babci czy cioci), ta jej babcia/ciocia daje jest kurtke i jak sie schyla to jej sie rozpieprza na plecach.. wkurzona strasznie idzie.. i jakoś dostrzega konia.,,, kurcze takie urywki przez mgłe pamiętam.. ale był fajny i nie mogłam do zobaczyć do końca.. kojarzycie?? ;/

Radmelka

a to nie była przypadkiem "Flicka 2"? Bo mnie też się coś kojarzy...

Josinda91

właśnie przejrzałam ten film na online i niestety to jeszcze nie ten :) ale dziękuje za odpowiedz :* :)

Radmelka

jak już go znajdziesz, to daj znać. ;) ale jeszcze będę myśleć... ;)

Radmelka

ten film to "ostatnia przeszkoda" Tak mi się wydaje

spiwnicka

obejrzałam właśnie.. :( niestety nie ten :)
Ale dziękuję że napisałaś/łeś :)

ocenił(a) film na 7
Radmelka

A nie był to serial Heartland? Czytałam książkę i pojawia się tam wątek konia i kurtki (otrzymanej od mamy)

ocenił(a) film na 10
AlexAshtray

Nie, to nie jest Heartland. Amy to nie rozpiszczona dziewczyna, która przyjechała do ciotki/babci. Czytaj uważnie!

ocenił(a) film na 7
maggie_olesik

Ech. Czytam uważnie, po prostu nieraz już widziałam dowody na to, że pamięć osób poszukujących różnych filmów bywa kłamliwa.

Radmelka

Chodzi o film "Rozpieprzona kurtka". Nie oglądałem go, ale Twój opis jednoznacznie wskazuje na ten tytuł.

gozdzikowa87

Jest jeszcze ''Wyścig po marzenia" z Dakotą Fanning i "Honor kawalerzysty"- smutny film, ale dobry).No i "Kasztanek"(red pony, druga-nowsza ekranizacja) ale bardzo ciężki do zdobycia. Miałam nagrane na VHS jak byłam malutka:)

A tak przy okazji: oglądałam kiedyś film o koniu, akcja zaczyna się w jakiś krajach arabskich, rodzi się źrebak ze znamieniem "zła" w postaci zmierzwionej sierści, przed zabiciem go, ratuje go mały chłopiec..potem okazuje się, ze źrebak ma też znamię "dobre" czyli placek białej sierści gdzieś na ciele. Potem większość filmu to są perypetie tego chłopca i konia.
I drugi film- znany champion-reproduktor zostaje skradziony dla okupu, wykrada go (znowu) młody chłopak, potem farbuje go na czarno farbą do włosów, żeby nikt konia nie poznał...startuje na nim w jakiś wyścigach i ogólnie większość filmu stara się ukryć przed końskimi porywaczami...czy ktoś kojarzy tytuły tych dwóch filmów?

manson23_filmweb

Pierwszy film, o którym piszesz to "Król wiatru". Jest rewelacyjny.
http://www.filmweb.pl/film/Kr%C3%B3l+Wiatru-1990-95360

mystery1412

możecie podać linka/miejsce, gdzie mogłabym obejrzeć/pożyczyć/kupić "Króla wiatru"? :))
http://www.filmweb.pl/film/Kr%C3%B3l+wiatru-1990-95360

ocenił(a) film na 7
manson23_filmweb

Ja także oglądałam film, którego tytułu nie mogę sobie przypomnieć. Leciał kiedyś na Polsacie, jak pamiętam został nakręcony w latach 90. Opowiadał o dziewczynie, która mieszkała w mieście, ale stwarzała wiele problemów (miała chyba nawet jakąś sprawę w sądzie) i wysłali ją na jakieś ranczo. Tam nie pamiętam czy znalazła konia czy po prostu już tam był. I stworzyła się między nimi taka więź . Ale potem był jakiś wypadek i ten koń miał połamane nogi, a tej dziewczynie tez coś ciężkiego było, chyba miała uraz kręgosłupa. I potem jak się spotkali to ona wstała z wózka czy coś. Jeżeli ktoś wie o co chodzi to byłabym bardzo wdzięczna, gdyby mi powiedział tytuł :D

znajomy999

też go widziałam! :) szkoda że nie pamiętam tytułu :(

ocenił(a) film na 6
manson23_filmweb

Ten drugi to Shergar http://www.filmweb.pl/film/Shergar-1999-34877

manson23_filmweb

Wyścig marzeń*

gozdzikowa87

Czarny Książę to piękny film o koniu- polecam, za każdym razem jak oglądam płaczę.. Poza tym Hidalgo, Seabiscuit, Zaklinacz Koni, Wyścig Marzeń (jak dla mnie frajerski film) no i Flicka 2 z tego roku film, ale jedynka o wiele lepsza, ta 2 część taka naciągana i średniawa.

ocenił(a) film na 9
gozdzikowa87

Srebrny rumak
Hidalgo
Zaklinacz koni
Niepokonany Seabiscuit
Zebra z klasą
Mustang z dzikiej doliny
Wyścig marzeń
Black Beauty
Dogonić marzenia
National Velvet
Honor kawalerzysty

P.S. Flicka - świetny film!

gozdzikowa87

"RUFFIAN" !

diana1791

nie wiem czy było ale ostatnio disney nagrał genialny film o legendarnym Secretariacie- Niezwyciężony Secretariat

gozdzikowa87

fabularny - "Sekretariat"
dokument - "Martin Clunes Horsepower"

gozdzikowa87

świetny film z końmi w tle polecam http://www.filmweb.pl/film/Prosto+z+serca-2003-96523

użytkownik usunięty
gozdzikowa87

Dr.Quen Tam sa konie i Indianin

Ja polecam jeszcze "Zatańczyć z nim" i "Człowiek znad Śnieżnej Rzeki"

gozdzikowa87

"Zaklinacz koni", "skok po marzenia" ;)

gozdzikowa87

Flicka 2
Skok po marzenia
Zaklinacz koni
Seabiscuit
Secretariat
Ruffian
Źrebak
Ręce precz od Missisipi
Mustang z dzikiej doliny
Czarny koń
Czarny książe
Dogonić marzenia

gozdzikowa87

"Czas wojny" (War Horse)

ocenił(a) film na 4
gozdzikowa87

Czarny książę, sekretariat, Mustang z dzikiej doliny ( animowany ), zaklinacz koni

ocenił(a) film na 4
x80023413

I jeszcze zebra z klasą ( też animowany )

gozdzikowa87

Choć dawno, ale go tu nie widzę. Choć niemiecki to mi się spodobał... "Wicher" 1 i 2 i z tego co pamiętam wyszła 3. Inaczej się patrzy jak jest kraj inny niż Stany czy Angla. Fajny serial był "Z kopyta". Niestety tylko 10 odcinków nakręcili, ale wciągnął mnie tak, że w jedną noc obejrzałam całość.

kimiko95

właśnie byłem zdziwiony że "Ostwinda" nie ma :) na plakacie od razu wpada w oko ta nasto...tzn taki ładny koń ^^

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones