For Y'ur Height Only

1981
4,8 68
ocen
4,8 10 68
66
chce zobaczyć
{"type":"film","id":402082,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/For+Y%27ur+Height+Only-1981-402082/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu For Y'ur Height Only
 • Znakomity naukowiec, Dr. Kohler, zostaje porwany przez przestępczą organizację dowodzoną przez enigmatycznego Pana Giganta. Agent 00 dostaje zlecenie odbicia Dr. Kohlera. Co czyni - ku uciesze widowni - kopiąc rywali po genitaliach, ślizgając się z pistoletami po podłogach i uwodząc doraźnie poznane dziewczęta. Jak na agenta z podwójnymi zerami przystało, nasz bohater zostaje uzbrojony w supergadżety, by bez problemu mógł wyjść cało z każdej opresji. A teraz najważniejsze: agent 00 ma 83 cm wzrostu!!!!

  Całość to niczym nieskrępowana wariacja w stylu przygód agenta 007. Nie trzeba dodawać że jak widać po opisie agent 00 wnosi ogromny pokład humoru do filmu.
  Sceny walki są wręcz karykaturalne, Weng Weng musiał obejrzeć wiele zagranicznich filmów akcji bo w każdym kadrze kopiuje zachowania które widz skądś zna.
  Najbardziej komicznie wyglądają gadżety używane przez agenta, latający kapelusz, okulary z rentgenem czy gaśnica naśladująca rakietowy plecak. Jak by nie patrzeć otrzymujemy przez to wtóry i dziwaczny pastis, który naprawdę ma swój urok.

  Odtwórca głównej roli, Weng Weng naprawdę nazywał się Ernesto De La Cruz. "Weng Weng" to przezwisko, które nadała mu rodzina. Na świat przyszedł 7 września 1957 roku w Baclaran. Będąc nie większy niż butelka coca coli swój pierwszy rok przeżył w inkubatorze. Zadebiutował w 197. roku w westernie-musicalu. Grał faceta o imieniu "Bronson". W aktorskim dorobku De La Cruza najbardziej znany jest cykl filmów o agencie 00 wyreżyserowany przez Eddiego Nicarta :For Y'ur Height Only (1979), Agent 00 (1981), The Impossible Kid (1982), D'Wild Wild Weng (1989).
  Weng Weng, który trafił do Księgi Rekordów Guinessa jako najmniejszy dorosły aktor w pierwszoplanowej roli, zmarł na atak serca 29 sierpnia 1992 roku.