PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5684}

Forteca

Fortress
6,3 3 680
ocen
6,3 10 1 3680
5,8 4
oceny krytyków
Forteca
powrót do forum filmu Forteca

7/10

ocenił(a) film na 7

Fajnie się oglądało, fajny klimat - po trochu z wielu innych filmów np. "Uciekinier", "Moon 44", trochę z "Wedlock" i kilku innych. Szkoda tylko, że chwilami akcja w filmie zwalniała i było trochę nudy, ale i tak klimat wciągał. Z innych wad - słabe zakończenie. Oprócz klimatu duży plus za dobór aktorów. Lambert - wiadomo, klasa. Poza nim był też Kurtwood Smith znany z "Robocopa" albo "Rambo 3". Tutaj wyjątkowo z włosami. Jako spec od techniki pojawia się tutaj Jeffrey Combs - znany choćby z "Reanimatora". Jest też Vernon Wells w roli twardziela.
Oceniam na 7/10. Mimo, że niektóre sceny nużyły, to i tak podwyższam ocenę, bo dziś takich filmów już się nie robi i każdy taki staroć z klimatem zasługuje na wysoką ocenę.

Film mam na wydaniu DVD wydanym przez Film Media (choć przed filmem jest plansza Bus Media) gdzie lektorem jest Lucjan Szołajski. DVD już dosyć trudno dostępne, bo ani w sklepach ani allegro nie widziałem od dawna i jedynie udało mi się kupić używany egzemplarz za 10zł na olx.pl od jakiegoś kolesia.

Axel

Ja ci powiem że ten film mi się kojarzy z kilkoma filmami takimi jak Człowiek Demolka,Plan Ucieczki,Księżyc 44 i Uciekinier ogólnie ten film zrobił na mnie dobre wrażenie Forteca to jeden z moich ulubionych filmów z Christopherem Lambertem kiedyś jeszcze sobie obejrzę i przypomnę 7/10 dwójka niestety już nie zrobiła na mnie dobrego wrażenia jak jedynka

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones