PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30703}
7,2 7 511
ocen
7,2 10 1 7511
6,9 13
ocen krytyków
Frankenstein
powrót do forum filmu Frankenstein

Najgłośniejsza ekranizacja najpopularniejszej powieści Mary Wollstonecraft Shelley, którą osobiście ja dopiero niedawno miałem przyjemność WRESZCIE oglądnąć.
Film jest bardzo nastrojowy z wieloma interesującymi (w tym wzorowanych na Niemieckim Ekspresjonizmie) sceneriami i prawie bez jakiejkolwiek muzyki. Dużo mają tu do pokazania aktorzy, szczególnie oczywiście pamiętny Boris Karloff dla którego była to jak wiadomo rola życia. Jego postać nie tyle co straszy, a raczej wzbudza współczucie i głębokie zrozumienie.
W ogóle obraz ten ma tak naprawdę niewiele wspólnego z książka i w sumie tylko ogólny ,,szkic fabularny" łączy go z literackim pierwowzorem. Trwa zaledwie 67 minut, ale w tych 67 minutach w pełni zmieściła się legendarna, wciągająca, klimatyczna, pełna popisów aktorskich, mroczna z morałem i pełną bogatych scenerii historia.
Dlatego jeśli ktoś swój pierwszy seans z tym filmem ma jeszcze przed sobą niech czym prędzej chociażby zakupi ten film na DVD w kolekcji ,,Potwory Z Universal Studio" i przy możliwie jak najlepszych warunkach przeniesie się w czasie o te prawie osiemdziesiąt lat wstecz.

Gorocą polecam i pozdrawiam! :)

ocenił(a) film na 9
peter_dm

Także ja gorąco polecam i pozdrawiam!:) I oby więcej w naszym kraju było takich wydań jak wyżej wspomniana kolekcja. Podaję dodatkowy link na jej temat z niniejszego portalu:
http://www.filmweb.pl/%22Potwory+rodem+z+Universal+Studios%22,+zobacz+zwiastuny, News,id=17074

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones