film

Frantic

1988
2 godz.
7,4 47 167
ocen
7,4 10 1 47167
13 711
chce zobaczyć
7,2 16
ocen krytyków
Żona nowojorczyka, Richarda Walkera, nagle znika z pokoju w paryskim hotelu. Ten próbując ją odnaleźć odkrywa niebezpieczną intrygę. Więcej Mniej
Frantic zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria``

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Sentymentalna podróż do Paryża staje się dla Walkerów koszmarem. Gdy Richard brał prysznic, jego żona zniknęła bez śladu. Poproszone o pomoc władze są przekonane, że Sondra go opuściła. Ale nowojorczyk wie, że to musiało być porwanie. Nim jednak odkryje, kto i dlaczego uprowadził jego ukochaną żonę, będzie musiał robić rzeczy, z którymiSentymentalna podróż do Paryża staje się dla Walkerów koszmarem. Gdy Richard brał prysznic, jego żona zniknęła bez śladu. Poproszone o pomoc władze są przekonane, że Sondra go opuściła. Ale nowojorczyk wie, że to musiało być porwanie. Nim jednak odkryje, kto i dlaczego uprowadził jego ukochaną żonę, będzie musiał robić rzeczy, z którymi nigdy do tej pory nie miał do czynienia. W desperackiej wędrówce towarzyszy mu piękna Michele, która, jak się wkrótce okazuje, w jego towarzystwie nie znalazła się przypadkowo.

boxoffice
$17 637 950 w USA
budżet
$20 000 000
dystrybucja
Warner Home Video
studio
Mount Company, The / Warner Bros.
tytuł oryg.
Frantic
inne tytuły
Do roli Dr. Richarda Walkera rozważani byli Jeff Bridges, Kevin Costner i Dustin Hoffman.
Poziom piwa w butelce Walkera, w scenie w barze z dealerem narkotyków, zmienia się od prawie pełnego do połowy między ujęciami.
Gdy Walker jest z Michelle na lotnisku, pojawiają się psy policyjne. Walker obawia się, że w walizce mogą być narkotyki, które psy wywąchają. Zapomina najwyraźniej, że sam ma w kieszeni kokainę z klubu. Co więcej, psy w ogóle nie wyczuwają narkotyku i przechodzą spokojnie dalej.
Filmy Romana Polańskiego na pozór idealnie wpisują się w schemat kina gatunkowego. Analizując jego dorobek, natkniemy się na horrory, thrillery, komedie, filmy szpiegowskie, familijne, przygodowe… Należy pamiętać jednak o pewnej specyfice w traktowaniu każdego pojedynczego schematu, jakim posługuje się Polański do przedstawiania zwyczajnych i... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych