film

Frantic

1988
2 godz.
7,4 47 426
ocen
7,4 10 1 47426
7,1 16
ocen krytyków
Żona nowojorczyka, Richarda Walkera, nagle znika z pokoju w paryskim hotelu. Ten próbując ją odnaleźć odkrywa niebezpieczną intrygę. więcej mniej
Frantic zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Sentymentalna podróż do Paryża staje się dla Walkerów koszmarem. Gdy Richard brał prysznic, jego żona zniknęła bez śladu. Poproszone o pomoc władze są przekonane, że Sondra go opuściła. Ale nowojorczyk wie, że to musiało być porwanie. Nim jednak odkryje, kto i dlaczego uprowadził jego ukochaną żonę, będzie musiał robić rzeczy, z którymiSentymentalna podróż do Paryża staje się dla Walkerów koszmarem. Gdy Richard brał prysznic, jego żona zniknęła bez śladu. Poproszone o pomoc władze są przekonane, że Sondra go opuściła. Ale nowojorczyk wie, że to musiało być porwanie. Nim jednak odkryje, kto i dlaczego uprowadził jego ukochaną żonę, będzie musiał robić rzeczy, z którymi nigdy do tej pory nie miał do czynienia. W desperackiej wędrówce towarzyszy mu piękna Michele, która, jak się wkrótce okazuje, w jego towarzystwie nie znalazła się przypadkowo.

boxoffice
$17 637 950 w USA
budżet
$20 000 000
dystrybucja
Warner Home Video
studio
Mount Company, The / Warner Bros.
tytuł oryg.
Frantic
inne tytuły
Do roli Dr. Richarda Walkera rozważani byli Jeff Bridges, Kevin Costner i Dustin Hoffman.
Poziom piwa w butelce Walkera, w scenie w barze z dealerem narkotyków, zmienia się od prawie pełnego do połowy między ujęciami.
Gdy Walker jest z Michelle na lotnisku, pojawiają się psy policyjne. Walker obawia się, że w walizce mogą być narkotyki, które psy wywąchają. Zapomina najwyraźniej, że sam ma w kieszeni kokainę z klubu. Co więcej, psy w ogóle nie wyczuwają narkotyku i przechodzą spokojnie dalej.
Filmy Romana Polańskiego na pozór idealnie wpisują się w schemat kina gatunkowego. Analizując jego dorobek, natkniemy się na horrory, thrillery, komedie, filmy szpiegowskie, familijne, przygodowe… Należy pamiętać jednak o pewnej specyfice w traktowaniu każdego pojedynczego schematu, jakim posługuje się Polański do przedstawiania zwyczajnych i... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych