PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=833620}

Fritzi - przyjaźń bez granic

Fritzi - eine Wendewundergeschichte
6,8 206
ocen
6,8 10 1 206
Fritzi przyjaźń bez granic
powrót do forum filmu Fritzi - przyjaźń bez granic

Niezwykła, wartościowa, wzruszająca i ucząca animacja. To idealny materiał do uczenia dzieci czym jest wolność i prawdziwa demokracja. To też doskonały materiał do dyskusji czym jest reżim, dyktatura jednej partii i jak ideologia wpływa na życie zwykłych ludzi. To film - animacja, która powinna i może być świetnym materiałem do dyskusji z dzieckiem, do opowiedzenia mu świata i do kształtowania w nim postawy niezgody na wszelkie zakusy ograniczające demokratyczne, humanistyczne wartości. To film, który każdy mądry i odważny nauczyciel w polskiej szkole powinien uczynić materiałem obowiązkowym. Aby pokazać dzieciom, że nie można być biernym gdy dzieje się zło. A w polskich warunkach tu i teraz to jest szczególnie ważne, żeby kształtować ludzi samodzielnie myślących, wrażliwych, rozumiejących wszelkie manipulacje, które się na nas uprawia. Jestem zachwycona, jak film przeznaczony dla młodych widzów może być nauką dla nas dorosłych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones