PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30765}

Góry Księżycowe

Mountains of the Moon
6,9 343
oceny
6,9 10 1 343
Góry Księżycowe
powrót do forum filmu Góry Księżycowe

Dziwię się, że nie ma tu żadnych wpisów, mało ocen, przecież film dość często leciał w TV. Jest naprawdę bardzo dobry. Świetne zdjęcia, gra aktorska, po prostu rewelacyjny film.

użytkownik usunięty
drenz

Zgadzam się - wspaniały film !

Wiele by mówić... np. motyw niewolnictwa, prymitywizm wielu kultur afrykańskich (nie żebym był rasistą), przyjaźń a następnie wspólna rywalizacja, dyskryminacja człowieka ze względu na pochodzenie... etc.

ocenił(a) film na 9
drenz

Bez wahania podpisuję się pod tymi stwierdzeniami! Ja też nie mogę zrozumieć, dlaczego ten film jest tak niedoceniany, niezauważany przez szerszą publiczność. A przecież to jeden z tych uniwersalnych obrazów, w których można znależć wszystko - kawałek historii, biografię, przygodę, bogactwo ludzkich uczuć i zachowań (miłość, przyjazn,ambicja, duma, chęć rywalizacji). Dla mnie najciekawszy był właśnie wątek przyjazni głównych bohaterów, którą - jak mówią słowa jednej z polskich piosenek - "rozwiał wiatr". Trudnej przyjazni, która narodziła się w ekstremalnych warunkach, ale nie przetrwała w szarej i jednocześnie brutalnej codzienności. Którą zniszczyli przede wszystkim inni ludzie, ale której nie dali też szansy oni sami. A jednak - jak pokazują dwie ważne sceny z końca filmu - dla obu z nich znaczyła o wiele więcej niż mogli sobie wyobrazić postronni obserwatorzy. Piękny film...

ocenił(a) film na 8
drenz

Film świetny. Postać Richarda Burtona wspaniała.

ocenił(a) film na 6
drenz

Dobrze zrobiony film, ale dosyć tendencyjny i trzeba mieć świadomość tego, że fakty historyczne nieco zostały zmienione. Niemniej, jak na kino przygodowe, pokazujące przygody człowieka białego w czarnej Afryce - bardzo wciągający.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones