PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=470880}

Głód

Hunger
7,1 23 834
oceny
7,1 10 1 23834
7,9 23
oceny krytyków
Głód
powrót do forum filmu Głód

6/10

ocenił(a) film na 6

Mieszane uczucia. Wielką niesprawiedliwością było by powiedzieć, że film jest słaby, czy bezsensowny. Wiele ciekawych ujęć, które nieustannie skłaniały mnie by zadawać sobie pytanie, ile sam wytrzymałbym w takich warunkach. Dzień? Dwa?
Nie mniej jednak było w tym filmie coś dziwnego. Nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że wiele elementów było... przeidealizowanych. Rozmowa głównego bohatera z księdzem, owszem ciekawa i inteligentna, zdawała mi się bardzo naiwna.
Nie przeczę, był to udany dialog. Celnie wypowiedziane argumenty, ciężka atmosfera, kilka ciekawych faktów. Mimo to było w niej coś dziwnego. Gdy oglądałem tą scenę, cały czas towarzyszyło mi poczucie, że to jest właśnie to miejsce, w którym autor chciał zabłysnąć. Zbyt dużo ideologii i "dziarskości" (nie potrafię doszukać się bardziej odpowiedniego słowa, przepraszam za ubogi słownik) wylewa się z ekranu. Nie wzbudziło to we mnie większych emocji.
Wiele scen, owszem z lekka dobijających, dłużyło mi się w nieskończoność. Zbyt wiele takich momentów wywołało we mnie wrażenie, jakby ktoś chciał na siłę zamienić je w sztukę. O ile scena z zamiatanym korytarzem podobała mi się w jakiś dziwny sposób, o tyle reszta podobnych obrazów często wywoływało u mnie ironiczne myśli z rodzaju "tak, tak, rozumiem, jesteś artystą, ale już wystarczy"
Tak poza tym kawał dobrego kina.

Sunwet

Podoba mi się Twoja ocena, choć jest sprzeczna sama w sobie, i chyba właśnie dlatego.
Coś co jest uznawane za bardzo dobre ("kawał dobrego kina"), nie może jednocześnie posiadać tak wielu wad.
Ale potrafię to zrozumieć, niejednokrotnie złapałam się na tym, że wciągało mnie coś, co było totalnie nieidealne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones