PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=470880}

Głód

Hunger
7,1 23 833
oceny
7,1 10 1 23833
7,9 23
oceny krytyków
Głód
powrót do forum filmu Głód

Scena rozmowy z księdzem za stole, jedno ujęcie kamery ponad 20 minut ! Nosz kuźwa, film świetny ale aż się zmęczyłem tą sceną. Co do filmu to fajny, ale żeby w normalny sposób go zrozumieć trzeba kumaać konflikt między irl a uk. Sam w sobie film nic dla widza nie wyjaśni i może wydać sie nudny, przez meeeeega długie sceny.

Klasykowiec

Mnie również ta scena zszokowała, oczywiście na plus. Nie ma tam może 20 minut ale z tego co wiem 16,5 minut intensywnych dialogów między dwoma bohaterami. Osobiście lubię takie zagrania ze strony reżysera, widać u niego kunszt tak samo jak i u aktorów. Polecam film Wstyd tego samego reżysera, gdzie moim zdaniem jest jeszcze lepsza gra Fassbendera.

Klasykowiec

Scena rozmowy z księdzem to chyba najlepsza scena w całym filmie. Doskonałe dialogi, gra, patrzyłam maksymalnie skupiona nie mogąc oderwać wzroku ani na moment pomimo jej długości. Całość bardzo dobra, faktycznie parę nadzwyczaj długich scen (choćby, tutaj już dłużąca się wręcz wkurzająco scena zgarnywania wody (moczu?) z podłogi). Dobry film, przybija.

ocenił(a) film na 7
wake_the_dead

to jest kluczowa scena calego filmu - jego caly rdzen! Ta rozmowa miedzy Bobby Sands a ksiedzem Mohan trwa dokladnie 17 min i byla nakrecona w jednym kawalku w tzw sekwencji planowej... to jako ciekawostka! ;D
A te wszystkie dlugie sekwencje - bylo ich jeszce pare np.: scena jak wachman Lohan pali papierosa, albo wlasnie ta scena zgarniania moczu (nie wody ;) ) oraz lot kamery nad mokrą jeszcze podlogą czy spojrzenie kamery na wymazane ekskrementami sciany albo te olbrzymie w zblizeniu oko Sandsa, jak juz umierając patrzy na matke - moim zdaniem są to fenomenalne ujecia - widyc od razu ze korzeniami McQueena są reklamy i video... ;)

Wikus_Van_De_Merwe

Tak, da się zauważyć styl McQueena, bardzo zbliżona praca kamery jak w Shame. Z takich ciągnących się scen jeszcze mi się przypomniała "zabawa" tego więźnia muchą przy oknie ;)

ocenił(a) film na 7
wake_the_dead

aaa.... no tak - ja przez caly czas sie zastanawialem czy to nie przypadkiem pszczola byla i w ogole co on z nią szykowal?.... naprawde dlugi shot do zastanawiania!

A propos wlasnie tych dwoch kolesi na początku z tej jednej celi - wiesz o co tam z nimi w sumie chodzilo?

Wikus_Van_De_Merwe

Ja przez moment myślałam, że on tą muchę chce zjeść lol
Co do kolesi z celi to w czym rzecz? W sensie o czym mówisz, o co z nimi miało chodzić niby, bo nie wiem ;p

ocenił(a) film na 7
wake_the_dead

nie no pytam tak ogolnie - o co z nimi chodzilo, jaki sens bylo - "poswiecic" im 1/4 filmu? Bo przeciez znaczenia nie mieli zadnego - chodzilo przeciez o pokazanie historii Bobbyego Sandsa i irlandzki strajk glodowy '81... W sumie dla fabuly fimu to nie byli zbytnio potrzebni, albo ja nie wiem?

Wikus_Van_De_Merwe

Jacyś znaczący nie byli fakt. Myślę, że ich postaci miały na celu po prostu przybliżenie życia i warunkow tamtejszych więźniów. Ich codzienność upływająca na paleniu biblii, smarowaniu ścian kałem, pisaniu mikroskopijnych liścików do bliskich i tęsknocie za nimi. Poświęcili tym bohaterom trochę czasu żeby cały film nie ograniczał się jedynie do historii Sands'a, ale skupiał się też na innych jednostkach i na wymiarze ich złego traktowania. Tak mi się wydaje :)

ocenił(a) film na 10
Klasykowiec

Ta scena i tyrada o utopieniu źrebaka wyjaśnia, dlaczego bohater podjął decyzję o głodówce. Film oceniłem na 10, tego typu patriotyzmu współcześni mogą się jedynie uczyć.

taxipompey

Wolałabym żeby takiego patriotyzmu nikt nie musiał się uczyć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones