PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=596172}

Głębokie błękitne morze

The Deep Blue Sea
6,0 6 089
ocen
6,0 10 1 6089
6,3 6
ocen krytyków
Głębokie błękitne morze
powrót do forum filmu Głębokie błękitne morze

Przepiękny

ocenił(a) film na 9

Kolejny "kobiecy" film angielskiego geniusza, na podstawie starego romansidła. "Dom uciech" był również niesamowicie nakręconym filmem z poruszającą Scully w sukience, ale czegoś mi tam brakowało. Być może po prostu Terence'a Daviesa.

Tutaj jest Terence Davies. Jego znak firmowy, czyli sceny śpiewania, pojawiają się w zadowalającej ilości i zadowalającej (czyli zwalającej z nóg) jakości. Są piękne i wzruszające. Film tradycyjnie jest nakręcony na jakimś szalenie rozmytym, onirycznym filtrze, który robi klimat jak cholera.

Historia - jak to w romansidle. Kobieta ma męża, ale nagle łapie ją taka szalona, romantyczna namiętność do innego. Ten inny nie ma ochoty jakoś specjalnie się angażować, ale jest bardziej pociągający od męża, tak że kobieta przeżywa wielkie rozterki. Banał, ale dzięki tej cudownej reżyserii pojawia się w nim tak wiele emocji, tak wiele czułości, tak wiele treści.

Rachel Weisz jest w tym filmie chyba piękniejsza i lepsza, niż kiedykolwiek. Wspaniała rola kobiety na skraju załamania.

W ogóle świetny film.

ocenił(a) film na 7
ogqozo

Rachel Weisz, a dokładanie postać którą grała, tak strasznie mnie w pewnym momencie zaczęła wkurzać ( to zasługa świetnego aktorstwa Weisz ), stała się nie do zniesienia, kobieta rozbita, poszukująca banalnie - miłości, stałości, a jednocześnie obawiająca się stagnacji, mówiąca a, robiąca b ( brzmi znajomo .... ( ? ) ). Trafia na przystojnego, oschłego, niemal okrutnego, wyjałowionego emocjonalnie Page - historia jak wiele innych, mimo usytuowania w latach 40, bardzo aktualna.
Film do obejrzenia, szału nie ma, źle też nie jest, warto dla pięknej angielszczyzny.

ocenił(a) film na 9
szogi1989

Do czego była ta aluzja "brzmi znajomo", do życia prywatnego Weisz? Odpisz, pozdrawiam.

ogqozo

Wiecie może gdzie można go kupić w Polsce? Bo nigdzie nie mogę go znaleźć... :(

Ariana_Laufeyson

film jest dostępny na playtube w angielskiej wersji jaki i z napisami polskimi

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones