PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=596172}

Głębokie błękitne morze

The Deep Blue Sea
6,0 6 092
oceny
6,0 10 1 6092
6,3 6
ocen krytyków
Głębokie błękitne morze
powrót do forum filmu Głębokie błękitne morze

Choć w pierwszej chwili obawiałam się "flegmatycznego" tempa filmu, od pierwszych słów Freddy'ego wciągnęłam się i już przez resztę oglądania próbowałam rozgryźć kto
jest nieszczęśliwy, a kto podły, komu dzieje się krzywda i dlaczego… Nie da się. Co chwilę zmieniałam zdanie, współczułam lub winiłam kogo innego. Film piękny, głęboki,
zrealizowany w sposób minimalistyczny i elegancki, naszpikowany emocjami do granic możliwości, co podkreśla jeszcze przepiękna muzyka.
Polecam 9/10

ocenił(a) film na 6
Rillka

Fakt, pełno emocji i zero logiki. Popełnić samobójstwo, bo zapomniał o urodzinach? Nic dziwnego, że było to zakazane. Gdyby ludzie się zabijali z tak błahych powodów, mało kto na świecie by został xD

ocenił(a) film na 9
Koleja

Fajnie, ale oceniasz film czy decyzje bohaterów i realia historyczne? Bo na tej zasadzie to co drugi film jest bez sensu.

ocenił(a) film na 6
Rillka

Film, nie znam się na historii, nie wiem czy na prawdę samobójstwa były zakazane czy to tylko na potrzebę fabuły. ;) Ale w sumie tu się pojawia kolejna nielogiczność, bo jak ukarać zmarłego? xD

ocenił(a) film na 9
Koleja

Dalej drążysz realia, a nie film w nich osadzony. Bez sensu.

ocenił(a) film na 6
Rillka

Rozwijam myśl na podstawie tego co zobaczyłam w filmie. ;p

ocenił(a) film na 7
Rillka

To film o ruinie ludzkiej psychiki porównywalnej, jak to ukazano w końcowej sekwencji filmu, ze zniszczeniami wywołanymi wojną ...wychodzi za pierwszego, który się jej oświadczył i zakochuje w pierwszym, który jej pożądał i dalej idąc ...nie da się żyć w zgnuśnieniu gdy odkryło się coś ... co !?, ano to co trudno zatrzymać jeżeli się nie umie, czy też się nie chce nad tym zapanować, czyli pożądanie - istna burza mózgu !!! - które jest tylko składową częścią miłości. Miłość - bardzo piękna jest scena ukazująca wnętrz mieszkania gospodyni domu z jej ciężko chorym mężem i słowa jej samej o znaczeniu słowa MIŁOŚĆ ...to podcieranie czyjegoś tyłka i zmienianie zasikanej pościeli a jednocześnie nie obdzieranie drugiej osoby z godności - czyż nie ma w tych prostych słowach wielkiej mądrości !? To dobry film i taką ocenę mu wklejam - 7/10 !!!

ocenił(a) film na 1
Rillka

Nudny był i dla mnie pozbawiony sensu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones