Das Cabinet des Dr. Caligari

1 godz. 11 min.
7,8 20 525
ocen
7,8 10 20525
19 141
chce zobaczyć
7,8 16
ocen krytyków
{"rate":7.8125,"count":16}
{"type":"film","id":30689,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Das+Cabinet+des+Dr.+Caligari-1920-30689/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Gabinet doktora Caligari
  • batix_777 ocenił(a) ten film na: 10

Gabinet doktora Caligari ma już 100 lat

• AdamBayern01 ocenił(a) ten film na: 9

batix_777 I wciąż robi wrażenie, jeżeli chodzi o muzykę, klimat i grę aktorów :D

• settokaiba ocenił(a) ten film na: 10

batix_777 Dokładnie dzisiaj mija okrągłe sto lat jednego z najważniejszych dni w świecie kinematografii. Z jednej strony studen z pragi jest pierwszym horrorem jaki został zekranizowany, ale ujmuje się iż to właśnie Gabinet Dr Caligari jest tym pierwszym i najważniejszym dziełem. Pierwszym horrorem.
    Podtrzymałem tradycję i film obejrzany.
    Wgl najbliższe dziesięciolecie dla fanów starych horrorów jest najważniejsze. Praktycznie co roku wychodzi jakiś kultowy film i rodzi się jedna z kultowych postaci.
    Już za 2 lata będziemy obchodzić setne urodziny najważniejszego wampira w dziejach :) czekam jak szalony.

• batix_777 https://www.youtube.com/watch?v=D3EGeYvgl-A&t

• nazuul ocenił(a) ten film na: 3

batix_777 i wciąż jest nudny

• nazuul Napisał typ, który dał 10 Avatarowi xD

Moondog Tak. 10 za pełną immersję, unikalny czar, który rzuca na widza (tj. na mnie). Piękny obraz, fauna, flora, muzyka; proekologiczny i proautochtoniczny wydźwięk i nawet hipoteza Gai.

• Sebastian_O_filmweb ocenił(a) ten film na: 9

nazuul XD nie dziw się że nudny jak nie podobają ci się stare filmy to po co to oglądasz? Obejrz se Świat według kiepskich pasuje do ciebie ;)

Sebastian_O_filmweb Jak wywnioskowałeś, że nie podobają mi stare filmy i że "pasuje do mnie" Świat według Kiepskich?
    Logiczne jest, że stwierdzenie podobania się może nastąpić dopiero po zapoznaniu się z dziełem.

• JasonX68 ocenił(a) ten film na: 7

batix_777 Właśnie oglądam na YT i patrząc na tych ludzi najgorsze jest to,że oni już wszyscy nie żyją...,film ogólnie ciężki jak jego scenografia ale da się obejrzeć,nawet z ciekawości.

• Flashinthenight ocenił(a) ten film na: 8

batix_777 To prawda. Oglądałam go ostatnio w listopadzie zeszłego roku, by uczcić jego setne urodziny : )
    A teraz możemy podziwiać go przez cały maj na FilmBox ArtHouse.