PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30689}

Gabinet doktora Caligari

Das Cabinet des Dr. Caligari
7,8 21 685
ocen
7,8 10 1 21685
7,9 25
ocen krytyków
Gabinet doktora Caligari
powrót do forum filmu Gabinet doktora Caligari

2020

ocenił(a) film na 10

Gabinet doktora Caligari ma już 100 lat

ocenił(a) film na 9
batix_777

I wciąż robi wrażenie, jeżeli chodzi o muzykę, klimat i grę aktorów :D

ocenił(a) film na 9
batix_777

Dokładnie dzisiaj mija okrągłe sto lat jednego z najważniejszych dni w świecie kinematografii. Z jednej strony studen z pragi jest pierwszym horrorem jaki został zekranizowany, ale ujmuje się iż to właśnie Gabinet Dr Caligari jest tym pierwszym i najważniejszym dziełem. Pierwszym horrorem.
Podtrzymałem tradycję i film obejrzany.
Wgl najbliższe dziesięciolecie dla fanów starych horrorów jest najważniejsze. Praktycznie co roku wychodzi jakiś kultowy film i rodzi się jedna z kultowych postaci.
Już za 2 lata będziemy obchodzić setne urodziny najważniejszego wampira w dziejach :) czekam jak szalony.

batix_777

https://www.youtube.com/watch?v=D3EGeYvgl-A&t

ocenił(a) film na 3
batix_777

i wciąż jest nudny

nazuul

Napisał typ, który dał 10 Avatarowi xD

ocenił(a) film na 3
Moondog

Tak. 10 za pełną immersję, unikalny czar, który rzuca na widza (tj. na mnie). Piękny obraz, fauna, flora, muzyka; proekologiczny i proautochtoniczny wydźwięk i nawet hipoteza Gai.

ocenił(a) film na 7
nazuul

XD nie dziw się że nudny jak nie podobają ci się stare filmy to po co to oglądasz? Obejrz se Świat według kiepskich pasuje do ciebie ;)

ocenił(a) film na 3
Sebastian_O_filmweb

Jak wywnioskowałeś, że nie podobają mi stare filmy i że "pasuje do mnie" Świat według Kiepskich?
Logiczne jest, że stwierdzenie podobania się może nastąpić dopiero po zapoznaniu się z dziełem.

ocenił(a) film na 7
batix_777

Właśnie oglądam na YT i patrząc na tych ludzi najgorsze jest to,że oni już wszyscy nie żyją...,film ogólnie ciężki jak jego scenografia ale da się obejrzeć,nawet z ciekawości.

ocenił(a) film na 8
batix_777

To prawda. Oglądałam go ostatnio w listopadzie zeszłego roku, by uczcić jego setne urodziny : )
A teraz możemy podziwiać go przez cały maj na FilmBox ArtHouse.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones