Film

Gadające głowy

1980
14 min.
8,1 43 749
ocen
8,1 10 1 43749
16 107
chce zobaczyć
8,2 16
ocen krytyków
Polacy biorą udział w społecznej sondzie, odpowiadając na pytania dotyczące ich metryki, marzeń i priorytetów. Więcej Mniej
Gadające głowy zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

W 1979 roku Krzysztof Kieślowski przeprowadził pewnego rodzaju sondę społeczną. Pytania były z pozoru banalne. Kim jesteś? Czego byś chciał? Co jest dla ciebie najważniejsze? Wynikiem sondy był krótki film dokumentalny. Kieślowski wybrał 44 osoby i ustawił je w porządku chronologicznym tj. od najmłodszego do najstarszego. KażdemuW 1979 roku Krzysztof Kieślowski przeprowadził pewnego rodzaju sondę społeczną. Pytania były z pozoru banalne. Kim jesteś? Czego byś chciał? Co jest dla ciebie najważniejsze? Wynikiem sondy był krótki film dokumentalny. Kieślowski wybrał 44 osoby i ustawił je w porządku chronologicznym tj. od najmłodszego do najstarszego. Każdemu poświęcił tylko jedno ujęcie. Na ekranie pojawiają się kolejne "gadające głowy", a w prawym dolnym rogu podany jest rok urodzenia danego człowieka. Począwszy od niemowlaka, przez przedszkolaków, uczniów, studentów, ludzi dorosłych, aż po stuletnią staruszkę, obserwujemy jak zmieniają się pragnienia ludzi w różnym wieku i w różnej sytuacji życiowej.

studio
Wytwórnia Filmów Dokumentalnych (WFD)
tytuł oryg.
Gadające głowy
inne tytuły
Talking Heads Miedzynarodowe
Więcej...
Film stał się inspiracją do piosenki "Gadające głowy 80-06" zespołu Myslovitz. Tekst utworu w dużym stopniu składa się z cytatów i parafraz wypowiedzi bohaterów dokumentu.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych