PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=605278}

Gang Story

Les Lyonnais
7,2 5 679
ocen
7,2 10 1 5679
Gang Story
powrót do forum filmu Gang Story

Zdecydowanie polecam dojrzałym widzom. To jeden z najbardziej wiarygodnych obrazów przedstawiających gangsterów. Zawiera jednak duże luki, w związku z czym pozostawia pewien niedosyt; za to od strony realizatorskiej film jest bez zarzutu.

ocenił(a) film na 7
Daryavush_Meribbaal

Znasz podobne lub po prostu dobre wiarygodne kino z o życiu kryminalnym ?

theszatanx

Nie podaję tych najbardziej znanych hitów. Poniżej wymieniam mniej znane filmy.
Wróg publiczny numer 1, część 1, część 2 - bardzo podobny w stylu do "Gang Story", historia jednego z najsłynniejszych gangsterów Europy - Jacquesa Mesrine'a.
Gangster (2012) - autentyczna historia "twardzieli z gór" Bondurant'ów (po filmie nawet sięgnąłem po książkę).
Zabić Irlandczyka (2011) - też autentyczna historia gangu.
The Iceman (2012) - jeden z polskich akcentów w amerykańskim świecie przestępczym; historia zabójcy na zlecenie polskiego pochodzenia (wszyscy rozreklamowani przez Hollywood mordercy, to przy nim braciszkowie zakonni); film przedstawia niewielką część dokonań bohatera i niezbyt efektownie, ale jest wiarygodny.
Ill Manors (2012) - dość nietypowy, ale bardzo przekonujący (moim zdaniem rewelka, tylko trzeba biegle znać slang londyński, żeby w pełni cieszyć się odbiorem),
Sin Nombre (2009) - dość realistyczny o słynnym gangu Mara Salvatrucha.
Miasto Boga (2002) - o świecie przestępczym w slumsach Rio de Janeiro.
Na razie tyle. Jak sobie coś przypomnę, to podrzucę. Miłego oglądania.

Daryavush_Meribbaal

"Subbura" 2015, włoski i to samo "Opowieść kryminalna" z 2007, francuski "Wróg publiczny numer jeden", obie części. Reszta, to już amerykańska farsa albo angielskie plagiaty np. "Inflitrator" z 2015...:-)

HeadHoper4Warsaw

Albo ten jak mu było, "Pakt z diabłem", przypomniałem sobie jeszcze "Marsylski łącznik" francuski...:-(

theszatanx

Jeśli jesteś jeszcze zainteresowany, to polecam "36", "Marsylski łącznik"; "Suburra" w sumie też do obejrzenia - dwa ostatnie polecił też Kolega HeadHoper4Warsaw. Mnie podobał się bardzo również japoński "Poza wściekłością", ale wiem, że ma sporo przeciwników.

ocenił(a) film na 10
Daryavush_Meribbaal

Nic dodać nic ująć, bardzo dobry film

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones