PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=543791}
6,2 819
ocen
6,2 10 1 819
Gantz: Perfect Answer
powrót do forum filmu Gantz: Perfect Answer

Na początek dodam że piszę z kropkami w wyrazach bo podobno treść moja jest niezgodna z regulaminem i musiałam toz robić, przepraszam za trudności w przeczytaniu ale nie było innego wyjścia...

C.o pra.wda nib.y ogląd.ałam t.en fil.m al.e ni.e zro.zumiałam wi.elu spr.aw i pi.szę z na.dzieją ż.e kto.ś m.i t.o obj.aśni tro.chę. N.o t.o zac.zynając: . zazna.czam ż.e pob.rałam fil.m z cho.mika z nap.isami któ.re, czas.ami był.y dzi.wne i ni.e mo.głam ic.h zro.zumieć, al.bo for.ma żeńs.ka był.a np. pis.ana w for.mie męs.kiej :D Stra.sznie du.żo pyt.ań kłę.bi m.i si.ę w gło.wie

Jak.im cud.em miniat.urka Ga.ntza wylądo.wała w skrzy.nce poczto.wej te.j dziew.czyny? Czemu osoba która nie była martwa i zamknięta w pokoju miała mordować innych?? Dlaczego w ogóle musiała zamordować te osoby co miała? Bo Gantz ich potrzebował wszystkich do skończenia misji zanim wyczerpie mu się bateria? Ale co z Tae ona była czy nie była kiedyś już martwa w kuli? Czemu kula kazała zamordować Tae, to naprawdę wina tego że bateria się rozładowywała i Gantz zaczął się mylać? Kim był ten mężczyzna który od początku był pokazywany, ten co był pod parasolami na dworze z ludźmi i zobaczył Katou to zaczął za nim iść ale go nie znalazł? W mojej wersji z napisami pod koniec jak była akcja w szpitalu nie było napisów wtedy i nie wiem co on mówił tej kobiecie może mi ktoś streścić co jej powiedział? I przy okazji potem jak Katou był na peronie to też tekstów brakowało może mi ktoś powiedzieć co mówił do niego ten mężczyzna? Dobra dalsze pytania… ten mężczyzna „spod parasolki” wyglądało jakby miał coś wspólnego z tymi ludźmi w czerni, tzn obcymi w czerni, prosili go żeby zebrał im informacje o Keim, a potem znowuż był przeciw nim, strzelał do nich w pociągu nbi potem na ulicy kazał zebrać patrol w pościgu o co chodzi? Czemu kosmici szukali tej kobiety która miała zabić Tae i w końcu ten przypominający Katou ją zabił i mówił że to zemsta a ona przecież nie zabijała kosmitów… A może chodzi o to że wiedział że zabijała w przeszłości? Takie pytanie odnośnie tego że oglądałam z dziwnymi napisami- o co chodziło z tym że „Ktoś zabił obcych w tym pokoju”? w momencie 1:53:49 Potem ta dziewczyna mówiła coś „ ci którzy mielili zostać wcześniej zabici przez obcych to…” nie zrozumiałam

I jak ten facet, Kobayashi chyba powstrzymywał grupę przed ściganiem Tae, to oni mięli już zaprzestać tego a potem nagle ta babka strzeliła, i czemu wszyscy zaczęli strzelać znów? Nawet ten co miał nie strzelać. I drugi zapytał go do czego strzela i ten drugi na to „ale…” i nagle sam wybuchnął (kto do niego strzelał??)

Kim była ta „Auntie” dla tego chłopaka, Takashiego chyba to jego ciocia czy dziewczyna? Bo wcześniej był pokazany z dziewczyną

Inne pytanie, czy brat Kato pamiętał coś co się działo? Bo jak go Kato przytulił to on płakał a Kato powiedział, że nigdzie się nie wybiera… I Kato pamiętał nie? A czy Tae pamiętała? Bo też płakała. Ale ktoś dał jej te bilety i był napis na diabelskim młynie jakby od Keia…?? Jak Kei mógł jej to ofiarować, poprosił Gantza żeby ten napis załatwił i dał bilet? xD

Do tych co oglądali anime- czy podobnie się skończyło, wiecie? I szło podobnie w środku i takie pytanko, ten kosmita- Katou też zabił Joichiro w anime? Inne pytanie- jak myślicie ten człowiek który siedzi w kuli jest mózgiem Gantzu i on wszystkie daje kuli myśli itp.??

Czemu kosmita przypominający Joichiro wylał wodę na gantza to miało unicestwić Gantza ale czym była ta woda?

Przepraszam za serię pytań i z góry dziękuję za odpowiedź przynajmniej na część z nich :D

ocenił(a) film na 3
into_the_moonlight

Jeśli chodzi o polskie napisy i ich kretyńską jakość, to to wynika z tego, że jakiś geniusz wziął skrypt z angielskiej wersji napisów i wbił go do translatora, przez co nic nie ma kontekstu, a połowa zdań to jeden wielki bełkot.

Skąd ta dziewczyna miała tę mini kulę w skrzynce? Dobre pytanie. Nic w filmie tego nie wyjaśnia. Generalnie to wszystko o co pytasz w tym najdłuższym akapicie nie ma zbyt wielkiego sensu i wynika z kiepskiego scenariusza.
Ten koleś z zarostem to po prostu "jakiś" gliniarz, który przeprowadzał śledztwo ws. Gantza. Mówię "jakiś", bo autorzy nie raczyli zbudować żadnego build-upu dla tej postaci. Oczywiscie czemu współpracował na początku z kosmitami nie zostalo wyjaśnione, bo po co. Chciał się dostać do "pokoju" i tyle. A dlaczego? Tego też nie wyjaśnili. A na końcu mówi do pielęgniarki coś na zasadzie "ale ja byłem tak blisko, widziałem ich, są prawdziwi, ja ich widziałem". Przypuszczam, że wylądował w psychiatryku :P

Co do strzelaniny z Kobayashim, to tamten koleś wybuchł, bo Kobayashi w nich wystrzelił po tym, jak ta babka strzeliła mu w nogę. A czemu wszyscy nagle zaczęli strzelać? Wygląda na to, że... bo tak. o_o' (może spanikowali, ale to chyba doszukiwanie się kontekstu na siłę :P)

Co do tego co kto pamiętał, to wygląda an to, że jedni pamiętali, a inni nie. Czemu? Kolejne dobre pytanie <_<'

Jak to się skończyło oryginalnie, nie wiem jak w anime, ale w mandzie w ogóle nie ma wydarzeń z fabuły tego filmu. Tzn ten film jest jakby na bazie paru wydarzeń z mangi, ale zostały one połączone w jedną wielką bezsensowną breję.

To co wylał na Gantza tamten kosmita to były jakby "zwłoki" innego kosmity. Była wcześniej scena z pogrzebem u tej całej sekty i ktoś tam (chyba evil-Katou) trzymał w ręku tę fiolkę mówiąc że to ich zmarły towarzysz, blablabla. A czemu popsuł tym Gantza? To dopiero dobre pytanie! Oczywiście tego też nie raczyli niczym uzasadnić.

Ten film ma tyle dziur w fabule, że jest jak ser szwajcarski. Wydaje mi się, że wnikliwe analizowanie i kontemplowanie go to strata czasu :P

ocenił(a) film na 6
Manobaru

A ja mam jeszcze jedno pytanie. Dlaczego wystarczyło znaleźć inny "Zasilacz" Gantzowi żeby wszystko wróciło do normy? Przecież wszyscy mieli zginąć razem z Gantzem. I skąd Kei wiedział co zrobić? Poza tym umierał i nie wiem czy to powinno dać niezbędną energię. Teraz co? Przeszedł w stan inkubacji?
I co z tym kolesiem co był w kuli? Nie podejrzewam, że żyje, ale jakieś zwłoki albo co mogłyby być. Chyba, że Gantz usunął...

Poza tym także nie rozumiem kto pisał do dziewczyny Keia informacje. I czemu ożyli także Ci, którzy nie byli w Gantzie. Czy czas się cofnął czy wszystko było tak jakby czas biegł cały czas do przodu bez Gantza... Bo się miał cofać, a raptem niektórzy pamiętali co, choć może nie do końca jak...

A może tylko ja czepiam się szczegółów.

ocenił(a) film na 7
korena

Bo ten film to tajemnica lasu, juz wiesz?:D

ocenił(a) film na 9
korena

Jak większość ekranizacji mang i komiksów film powstał przed skończeniem pierwowzoru, przez co zakończenie musiało być nie tyle co w klimacie mangi, co definitywne.
Przykładem takiej sytuacji jest Scott Pilgrim vs world.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones