PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=113964}

Garbus

Le bossu
7,4 1 019
ocen
7,4 10 1 1019
Garbus
powrót do forum filmu Garbus

To już ponad pół stulecia. A chyba już w chwili premiery był to film jakby z dawnej epoki. Najbardziej rozczula 46-letni Marais w roli amanta, który staje się obiektem uczuć dorastającej wychowanki. BTW, pomiędzy początkiem filmu a jego zakończeniem mija ze dwadzieścia lat, lecz twarz Marais się absolutnie nie zmienia. Twarz jego sługa Bourvila również nie.
Trochę to pachnie kinem całkiem sanacyjnym. W Polsce pożeraczem serc niewieścich był wtedy podobno Eugeniusz Bodo. Choć, zdaniem kilku współczesnych pań, które o to zagadnąłem, ani on młody, ani seksowny. Ba, wręcz, zdaniem jednej pani - "obleśny".
Ale oczywiście nie twierdzę, że poznałem opinie wszystkich kobiet. Zatem może się zdarzyć, iż jedna czy druga dzisiejsza pannica nadal sobie wzdycha do nie żyjącego Jeana Marais. Kto wie?

ocenił(a) film na 9
Film_Polski

Najbardziej archaiczne w tym filmie wydają mi się przyśpieszane sceny walk; relikt filmów niemych. Ale cały istotnie wydaje się już trochę archaiczny.

ocenił(a) film na 8
Film_Polski

A mnie ten wątek, że on jest obiektem uczuć swojej wychowanki zniesmaczył. Na początku wydawał mi się przystojny, a później jak się zakochali to w jednej chwili stał się obleśny :P Mimo wszystko, film naprawdę mi się podobał.

ocenił(a) film na 9
siasiarzyna

Rzeczywiście to dziwne, że zamiast ciągle wzdychać do Isobel to ten zakochał się w jej córce. To nie tylko niesmaczne ale wręcz niezdrowe bo ocierające się o pewne , wiadomo jakie skłonności.

siasiarzyna

Mnie tez to zniesmaczyło. Nie byli ze soba spokrewnieni. Jednak główny bohater kochał przez lata dziewczyne jak corke, a ona traktowała go jak ojca, i nagle sie zakochali.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones