PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=365393}
7,0 1 746
ocen
7,0 10 1 1746
Gardens of the Night
powrót do forum filmu Gardens of the Night

Za wysoka ocena

ocenił(a) film na 6

Film naprawdę nie powyżej szósteczki. Praktycznie na plus tylko dwie rzeczy: uroda Gillian
Jacobs i sam zamysł, pomysł na historie. Niestety jest to opowiedziane w tak nudny
sposób, że można zasnąć. Rozumiem, że taka miała być konwencja, by pokazywać jak to
przeżywają te dzieciaki, bo historia naprawdę dramatyczna, ale gdy film skupia się na
relacjach Leslie - Donnie, to śmiało można się położyć spać. Jeszcze do połowy filmu
śledziłem jak rozwinie się ta historia małej Leslie, jednak od momentu jak jest starsza jest
coraz nudniej i usypiająco.

Niemniej jak widać jestem w mniejszości, gdyż większość widzów ocenia film koło 8. Dla
mnie 6/10 za sam pomysł na historię, niestety nie wykorzystując jej potencjału.

ocenił(a) film na 8
lkz

POZWOLĘ SOBIE NIE ZGODZIĆ SIĘ!!!!!. Zresztą, to nie kwestia pomysłu na historię, gdyż historie w ten sposób kończące się mają miejsce w rzeczywistości - mam znajomą, która pracuje w opiece społecznej (dodam - nie polskiej, bo ta niewiele działa). Znam z jej opowiadań historię 11-letniej dziewczynki, która ucieka z domu, potem mieszka z pedofilem, w wieku 15 lat ten ją wyrzuca, bo się "zestarzała" więc ta zostaje prostytutką. Moja znajoma 2 razy (na jej własną prośbę) wyciągała ją z burdelu, mimo to, ona zawsze tam wracała........
A filmowa historia Leslie jest gigantycznie smutna, przerażająca i dołująca. Może odbieram to tak radykalnie bo sama mam małe dziecko, niemniej uczucia tej małej dziewczynki i sposób w jaki się nimi manipuluje paraliżują. Film baaardzo dobry, głęboki. I jest przykładem na to, ze można pokazać ZŁO bez odwoływania się do scen przemocy, która masowo króluje w filmach. Polecam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones