PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=685380}

Gazele

Les Gazelles
6,3 246
ocen
6,3 10 1 246
Gazele
powrót do forum filmu Gazele

Co sądzicie? Wypowiedzcie się.

ocenił(a) film na 3
Ewelina10070

Sądzę, że świecki francuski świat zmierza w tragicznym kierunku dekadencji. Ciężko, bardzo ciężko było mi obejrzeć do końca ten film, którego przesłanie jest jasno wyryte - mniej gdzies, honor i zasady, a baw sie cale zycie i pieprz z kim popadnie. Sprowadzanie sensu życia kobiet i mężczyzn tylko do łóżka nie może budzić głębszych refleksji poza tym. Jedyna jaka mi się nasuwa, to radość, że nie mieszkam w tym chorym kraju. Chociaż uwielbiam francuskie poczucie humoru i kino, to jeśli ten film ma być chociaż w najmniejszym stopniu wzorcem dla przyszłych filmów to ja się z tej zabawy wypisuję

ocenił(a) film na 7
Comandante

Masz rację, ale mimo wszystko daję 7 za polski akcent ;). Film to takie błędne koło trochę bohaterka najpierw ucieka przed stabilizacją i założeniem rodziny, a po wyszumieniu, mówiąc bardzo delikatnie, chce wrócić do swojej miłości, ale jest za późno to niemoralne przejmuje pałeczkę od koleżanki i wciąga następną.

Comandante

A mnie śmieszy trochę to demonizowanie współczesnej Francji, tak jakby wcześniej wszyscy ludzie rzeczywiście byli prawi, cnotliwi, odpowiedzialni, czy co tam jeszcze. Są ludzie, którzy lubią się pieprzyć gdzie i z kim popadnie (zawsze byli), a są tacy, którzy chcą założyć rodzinę i być w stałym związku. W filmie są i tacy i tacy, a nawet lepiej ukazani są ludzie chcący być w stałym związku, bo główna bohaterka wcale nie jest szczęśliwa sypiając z kim popadnie, tak samo jak jej ruda przyjaciółka. Mnie osobiście najbardziej urzekła końcówka, kiedy mężczyźni, którzy wyrzucali kobiety za drzwi zaraz po seksie, siedzą smutni w barze, a dobrze bawią się właśnie ci w związkach (m.in. ruda z wychowawcą) lub "przyzwoici" single.

ocenił(a) film na 7
nieezapominajka

zgadzam się, film na prawdę, dobry, nawet z morałem, ciężki bo bardzo realistyczny a mimo tego wieje od niego optymizmem... wszystko zależy od punktu siedzenia:) ale warto było obejrzeć i docenić (w moim przypadku) to co mam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones