PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=470442}
7,4 33 557
ocen
7,4 10 1 33557
6,2 11
ocen krytyków
Generał Nil
powrót do forum filmu Generał Nil

bardzo dobry film! o jeszcze lepszej tematyce...
w ostatniej scenie w celi gdy jeden z żołnierzy mówi "przed generałem Nilem, baczność!" to miałem ciary na plecach...
niesamowite rownież zachowanie generała wobec tego gestapowca...
i pomyśleć, że nikt z odpowiedzialnych za śmierć generała nie został ukarany...

ocenił(a) film na 8
ukafek

podzielam Twoje zdanie - to jeden z filmów, który powinien obejrzeć każdy...
Tyle tylko, że warto unikać spojlerów, więc mimo tego, że na mnie też duże wrażenie zrobiła scena w celi - mogłeś sobie darować wspominanie, że to końcowa itp. :D

ukafek

Tez miala ciarki ;)

ukafek

Odpowiedzialni za śmierć Fieldorfa albo nie dożyli wolnej Polski, albo wyjechali za granicę.

Film dość dobry, ale niestety nie przedstawia całej drogi życiowej Fieldorfa, jego największych sukcesów i okresu chwały, tylko wyłącznie okres jego największej życiowej klęski i śmierci. A sukcesy i chwałę tylko w retrospekcjach. Szkoda, że nie powstał film o nim zrobiony w podobnej konwencji jak "Braveheart". Twórcy mogli przecież pokazać walki Fieldorfa w I wojnie światowej, jego międzywojenną karierę, sceny dekorowania odznaczeniami i wręczania awansów itd. Wtedy film byłby bardziej wielowymiarowy i bardziej biograficzny.

ocenił(a) film na 6
Trojden

Mam podobne przemyślenia.. Ciągle pokazujemy tylko nasze klęski, więzienia, tortury, przesłuchania, śmierć... Dlatego Polacy dorastają w przeświadczeniu, że jesteśmy ciągle tymi besztanymi, dlaczego nie pokazujemy swoich sukcesów, udanych akcji? To jest właśnie ckliwe i wkur^%& mnie niemiłosiernie kino polskie... Braciak to dobrze podsumował u Kuby Wojewódzkiego.

ocenił(a) film na 8
Luevano

Mam tak samo! Młode pokolenie pomyśli, ze jesteśmy jakimiś pier...łami, które dają się w kółko upadlać. Ale tutaj to już okres powojenny, dobrze było postać generała pokazać

ukafek

Serce się rozdziera mając świadomość jak traktowano w Polsce naszych bohaterów. W szkołach nie było to tak przedstawione. Okres od zakończenia II wojny światowej do la 90 był przedstawiany po macoszemu. Zawsze jakoś brakowało czasu na omówienie tego przed końcem roku szkolnego.

ocenił(a) film na 8
maxizer

Do dziś brakuje. Tak samo z PRL-em.

ukafek

Jakie cześć? Raczej dzień dobry.

ocenił(a) film na 8
ukafek

Tak, ale dobrze, żeby oprócz wykrzykiwania tego hasła wszyscy ludzie którzy je wykrzykują postępowali jak bohaterowie. Niestety kibole czy narodowcy krzyczący "hail" to tak... nie po drodze z linią owych Bohaterów

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones