Geneza planety małp

Rise of the Planet of the Apes

2011 1 godz. 45 min.
7,0 106 117
ocen
7,0 10 106117
10 595
chce zobaczyć
6,3 12
ocen krytyków
{"rate":6.33333,"count":12}

Akcja filmu rozgrywa się we współczesnym San Francisco, gdzie naukowcy prowadzą badania genetyczne, w wyniku których dochodzi do narodzin rasy wybitnie inteligentnych małp i wybuchu wojny o ich dominację nad ludźmi.

opis dystrybutora kino

Historia osadzona we współczesnym San Francisco, gdzie genetyczne eksperymenty naukowców prowadzą do powstania Ceasara (Andy Serkis) - szympansa obdarzonego nadnaturalną inteligencją. Uratowany przez jednego z naukowców (James Franco) Ceasar wkrótce zdaje sobie sprawę z okrutnego traktowania własnego gatunku. Postanawia wszcząć bunt zdolny nieodwracalnie zmienić losy całej planety.

Owcaman
opis użytkownika

Naukowcy prowadzą testy genetyczne na młodym szympansie o imieniu Caesar i są o krok od przełomu w medycynie. Tymczasem największe odkrycie w dziejach ludzkości staje się jednocześnie największym dla niej zagrożeniem. Szympans rozwija inteligencję równą ludzkiej i odczuwa podobne do naszych emocje. Gdy Caesar zdaje sobie sprawę, jak źle traktowani są jego pobratymcy, staje na czele rebelii. Dopiero walka zdecyduje, jaki gatunek będzie dominował na całej planecie.

opis dystrybutora dvd

Will Rodman (James Franco) pracuje w firmie farmaceutycznej GEN-SYS nad stworzeniem leku regenerującego tkankę mózgowa. Wierzy, że może on pomóc cierpiącym na chorobę Alzheimera, która dotknęła także jego ojca Charlesa Rodmana (John Lithgow). W tym czasie zostaje mu powierzony mały szympans Caesar, który zetknął się z ALZ-112 będąc w łonie matki. Will potajemnie wynosi z GEN-SYS próbki leku i kontynuuje badania w domu opiekując się ojcem i Caesarem. Poznaję Caroline Aranhę (Freida Pinto), która całe życie poświęciła małpom. Choroba ojca zaczyna się cofać. Opieka nad szympansem zaczyna jednak przerastać możliwości Willa i Caroline. Decydują się na oddanie go do specjalnego ośrodka, gdzie będzie przebywał z innymi małpami. Decyzja ta wywołuje nieoczekiwane konsekwencje. Gdy szympans zdaję sobie sprawę jak źle traktowani są jego pobratymcy, staje na czele rebelii.

Kono
opis użytkownika