PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=834}

Ghost Dog: Droga samuraja

Ghost Dog: The Way of the Samurai
7,3 40 958
ocen
7,3 10 1 40958
7,6 20
ocen krytyków
Ghost Dog: Droga samuraja
powrót do forum filmu Ghost Dog: Droga samuraja

Droga Jarmuscha

ocenił(a) film na 6

Oglądałem pięć filmów Jima Jarmuscha : „Nieustające wakacje”, „Kawa i papierosy”, „Noc na ziemi”, „Truposz” oraz „Ghost Dog” i ten ostatni jest z nich najsłabszy. Prawdopodobnie przyczyna tkwi w tym, że „Ghost Dog” jako jedyny posiada precyzyjną fabułę dążącą do jakiegoś finalnego podsumowania. Jest też coś w rodzaju przesłania, które reżyser stara się zaprezentować. Pozostałe filmy to raczej luźne obrazy, wyrwane z kontekstu przypadkowe wydarzenia dające możliwość dowolnej interpretacji, ale raczej jej nie wymagające. To trochę tak jak podglądanie ludzi w codziennych sytuacjach, ludzi wykonujących proste rzeczy, rozmawiających na przyziemne tematy. Zlepki pozornie przypadkowych klatek. W „Ghost Dog” jest inaczej- film skłania się ku bardziej komercyjnemu kinu i chociaż ogląda się go z przyjemnością, chociaż ma świetne epizody (Indianin na dachu), to jednak nie do końca jest to styl Jarmuscha. W pewnych momentach zapachniało Quentinem Tarantino (sceny strzelanin, specyficzny humor. Szczególnie skojarzyła mi się scena ze strzałem wykonanym przez odpływ w umywalce).
Śmieszne, gdyby to nie był film Jarmuscha dałbym ze dwa oczka wyższą ocenę. W przypadku Jarmuscha wydaje mi się, że ten film to krok może nie w tył, ale w złym kierunku. Być może zapowiedzią tendencji był „Truposz”, ale nie było to aż tak wyraźne.

ocenił(a) film na 10
Frider

Ghost Dog to najlepszy film Jarmusha wlasnie przez to, ze odbiega z okreslonego schematu wczesniejszego i Jarmush postawil krok do przodu.
W dodatku genialna muzyka od RZA'y z Wu-Tanga Clan'u i reszta zalogi z tej rodziny tworza wrecz mistyczny klimat obrazu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones