PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=856945}
4,7 24 114
ocen
4,7 10 1 24114
2,4 25
ocen krytyków
Gierek
powrót do forum filmu Gierek

Fikcyjne postaci

ocenił(a) film na 4

Po co wprowadzano fikcyjne postaci do filmu? Dlaczego nie pojawia się tam premier Jaroszewicz a jest jakiś Filip, dlaczego Jaruzelski nazywa się Generałem Roztockim?
Maśkak to pewnie Kania, a Generał KGB to na pewno Andropow. Nie mówię już o innych zupełnie fikcyjnych postaciach, którzy nawet nie mieli odzwierciedlenia w rzeczywistości.
To miał być biograficzny? Wolne żarty...

tadzio3

To chyba oczywiste, ze Maślak to Kania przecież też grzyb ;) To nie jest film dokumentalny. Ja byłam z mamą i babcią - na dzień babci własnie i one obie chwaliły, ja nie znam tych czasów,a le oglądało się i ze smiechem i ze wzruszneiem

ocenił(a) film na 4
dk2012

Pewnie oczekiwałem czegoś innego. Mocno interesuję się okresem PRLu, więc wiele rzeczy, które nie odpowiadały prawdzie, mi się nie spodobały. Jako gatunek napisane jest, że to film biograficzny, czyli powinno się brać pod uwagę prawdziwe osoby i ich nazwiska.
No cóż, może jako taka opowiastka o czasach gierkowskich jest miła do oglądania. Pewnie moją mamę też by pozytywnie zainteresowało, bo to jej czasy dorosłości i dobrych wspomnień.

tadzio3

Można jeszcze dodać,że jest sporo przeinaczeń historycznych z największą - następcą Gierka nie został Jaruzelski, a Stanisław Kania...

ocenił(a) film na 5
tadzio3

Zmienione nazwiska bo być może rodziny zmarłych osób sobie tego nie życzył, jest to normalna kolej rzeczy. Ogólnie najśmieszniejsze jest to w tych tematach na filmwebie, że jednego się chwali a drugiego karci, a tak naprawdę i Jaruzelski i Gierek byli siebie warci. Cieszmy się że ten system upadł i że już go nie ma, a nie ma co się bulwersować, ktoś kto będzie ciekawy sprawdzi sobie tą wiedzę, a nie będzie łykał. Chyba ktoś naprawdę jest za przeproszeniem głupi widząc że dało się ocenę 6/10 czy tam 4/10 i myśli sobie - Jaki osioł on to łyknął, a nie myśli że po prostu ocenia film, jego wykonanie, grę aktorską, ogólnie całość.
Jak widzę takich ludzi którzy mają taki banalny tok myślenia, to trochę mi ich żal że wrzucają wszystkich do jednego wora, bo OCENY = na pewno to KUPIŁ co było w filmie, gówno prawda i tyle. Ten temat to trochę takie plucie się o coś co było a co jest bez znaczenia dla kogoś kto wie jak było, jakby nie patrzeć MILIONY wie jak było naprawdę, a tylko co najwyżej grupa na tle tych milionów będzie zachwycona filmem i może jak to napisał autor "to łyknie".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones