PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=856945}
4,7 24 118
ocen
4,7 10 1 24118
2,4 25
ocen krytyków
Gierek
powrót do forum filmu Gierek

Nie mam pojęcia dlaczego wszyscy go tak krytykują. Michał Koterski moim zdaniem świetny, reszta obsady filmu też. Znam trochę historii i nie mam 5 lat, stałam z mamą w kolejkach (wtedy miałam ok. roczku),alei Babcia i Mamą wspominają Gierka akurat dobrze, pomimo kredytów i tych nieszczęsnych kolejek. A film, według mnie jest dobry. GT

Hellyspring

Proponuję zapoznać się z rzeczywistym tłem historycznym
https://oko.press/film-gierek-infantylna-bajka-o-dobrym-pierwszym-sekretarzu-na- bakier-z-historia

ocenił(a) film na 7
Hellyspring

Oczywiście że to jest dobry film, u mnie 7/10, ale właściwą ocenę na serwisie będzie miał dopiero za jakieś 10 lat gdy głosy aktualnie zadżumionych już nikogo nie będą obchodzić tylko ludzie będą oceniać FILM, nie projektować swoje kompleksy.
Z bardzo wieloma filmami tak jest że hejtują, plują, dwie dekady później doceniają a film jest nagle kultowy, jak krytykowane Psy.
Najbardziej chyba jednak boli że "krytycy" każdy jak jeden mąż idą jak barany za tłumem i nikt z nich nie krzyknie że król jest nagi. Są żałośni.
Co ciekawe redaktorzy filmwebu nie ocenili filmu, pewnie się wstrzymali od głosu żeby nie być hejtowanymi przez mądrych inaczej których jest więcej. Cóż, społeczeństwa sie radykalizują a ludzie głupieją.

Brumhilda

Masz rację. A jak było z Gierkiem nikt tak do końca nie wie, bo co mieszkali z nim. A prawda jest taka że chociaż zadłużył kraj to dał więcej niż Ci wszyscy po nim. Tak krzyczą a w miastach dalej mieszkają w wielkiej płycie. Szkoda pisać bo i tak nigdy nic nie dotrze do wielu.

ocenił(a) film na 7
Milena_Borkowska

Mieszkam w mieście powiatowym w którym 90% powstało za tamtych czasów, hala sportowa, chodniki, ulice, osiedla, budynki użyteczności publicznej.
Gdyby nie to to nadal byłaby to wieś jak w głębokiej Rosji.
Mosty zbudowali w 1919 roku, kamieniczki żydzi przed wojną, resztę Gierek, nie mówiąc o zakładach pracy dzięki którym wszystkim żyło się dostatnio i które zniknęły w latach 90-tych.

To co po 40 latach udało się im zrobić więcej to patodeweloper na obrzeżach, chodniki w centrum przy Urzędach oraz zabetonowany rynek xD
Pisze to z perspektywy osoby która pluje na PRL i wcale nie tęskni. Bądźmy jednak troche rozumni, każdy ma od czegoś mózg i powinien sam dochodzić faktów co i dlaczego istnieje w okół niego. Film jest przerysowany, fakt, ale na pewno nie jest zły ani słaby.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones