PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=655}
5,1 7 460
ocen
5,1 10 1 7460
4,6 5
ocen krytyków
Girl Guide
powrót do forum filmu Girl Guide

Film z charakterem.

ocenił(a) film na 5

Zapomniany zwycięzca Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Obraz, o który mało ludzi słyszało, a jeszcze miej go widziało.
Utwór z duszą i własnym ?ja?. Ciekawie wyreżyserowany, wręcz Punk-Rockowy [takie przynajmniej mam wrażenie].
Nie został najlepiej odebrany przez polską publiczność, o czym świadczy chociażby małe zainteresowanie, brak emisji w tv, średnia 5,65/10 na filmwebe.
Obraz posiadający to, czego większości naszym produkcją brakuje: charakter.

Jest jak napis na murze. Prosty i odrobione zeszpecony.
?Girl Guide? zawiera w sobie zaskakująco udany debiut aktorski Pawła Kukiza, bezkompromisową reżyserię i nie najciekawszą historię.
Kamera obraca się o 360 stopni, a wydarzenia pokazywane wyglądają bardzo realistycznie. Nie widać tu dużego budżetu, pomieszczenia są naturalne, ujęć mało, a dźwięk paskudny, wręcz fatalny. Historia mdła, mało konkretna, nieciekawa. Ciężka w odbierze, działała na mnie usypiająco. Wstawki muzyczne - udane.
Całość zapada w pamięć, podobnie jak scena z palonymi dolarami, lecz pozostawia mieszane odczucia.
Reasumując: wykraczający poza schemat, odrobinę niedorobiony i niezbyt spójny fabularnie.
Można poznać, ale też można się rozczarować.

5+ /10

ocenił(a) film na 3
KYRTAPS

Charakter to ten film faktycznie ma. Może gdybym w takim gustował, dałbym trochę wyższą notę.

Jeśli ten film warto zobaczyć, to tylko ze względu na kreację Kukiza i ten punkowy klimat.

ocenił(a) film na 6
KYRTAPS

Nie można także zapominać w jakich czasach on powstał. Wtedy wszystko było inaczej...

ocenił(a) film na 6
KYRTAPS

Mnie się spodobał średnio. Jedyna rzecz z której będę go pamiętał, to rewelacyjna rozmowa w rodzimych stronach z przyjacielem ojca. Dzisiaj spece od marketingu skróciliby ją albo i sami twórcy ograniczyli się nieco.
Rzeczywiście film surowy, ale z charakterem - z goryczką jak mocne piwo ;) a nie każdemu się spodoba taki "smak".
6/10

KYRTAPS

Ten film nie zaslugiwal na zadna nagrode! Za to pozniejszy film Machulskiego - "Szwadron" zaslugiwal jak najbardziej, a zadnej nie otrzymal. Jury musialo jakos zatuszowac wczesniejszy blad... Wazne, ze im sie ilosc nagrod zgadza ;)

KYRTAPS

No,ze stwierdzeniem że o tym filmie było cicho to się nie zgodzę.Za szczeniaka dużo o nim trąbili,a i "Marynę"sporo ludzi pewnie pamięta...a sam film...specyficzny;)

pootas

Dokladnie tak. W latach 90-tych ten film był bardzo popularny i miał ogromna promocje jak na tamte czasy.

KYRTAPS

A mi się cholerka podoba. Oglądałem go za kijanki i za każdym razem oglądam ten film z takim samym zainteresowaniem. Uwielbiam postać graną przez Kukiza i ta muzyka...

KYRTAPS

"Obraz, o który mało ludzi słyszało, a jeszcze miej go widziało."

Te jeden z bardziej popularnych i znanych filmow lat 90-tych...

"Ciekawie wyreżyserowany, wręcz Punk-Rockowy [takie przynajmniej mam wrażenie]."

Masz zle wrazenie. "Girl Guide" to mainstream. Idealnie wpisuje sie w nurt palstikowych filmow tamtej dekady typu "Sara", "Fuks", "Młode wilki czy "Uprowadzenie Agaty".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones