PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106113}

Gość z zaświatów

Le pays d'où je viens
6,7 3
oceny
6,7 10 1 3

Gość z zaświatów
powrót do forum filmu Gość z zaświatów

Żadne tam fantasy

ocenił(a) film na 4

Nie wiem, może czegoś nie zrozumiałem do końca (francuski nie jest moją mocną stroną), ale film jest świąteczną historyjką absolutnie pozbawioną fantastyki (mimo że w wielu miejscach w sieci figuruje jako fantasy), w dodatku zakończoną tak nieświątecznie, że aż ręce opadają.

W małym miasteczku żyje sobie cichy i nieśmiały muzyk, który podkochuje się w ślicznej kelnerce. Jednak pewnego dnia zjawia się tam łudząco podobny do niego uciekinier (unika tak policji, jak i wysłanników swojego bogatego wuja), który - uznany przez dwójkę dzieciaków za św. Mikołaja, bo z szopy, w której się zatrzasnął, mógł się wydostać wyłącznie przez kominek do sąsiedniego mieszkania - na zasadzie komedii omyłek zaczyna pogłębiać romans z dziewczyną i wdrażać się w miejskie życie (gra na pianinie, kieruje kościelnym chórem, etc).

W finale - oczywiście uwaga, SPOILER - obaj panowie się dogadują i w miasteczku zostaje przybysz, zaś muzyk... odchodzi w siną dal, skoro wszyscy bardziej lubią przybysza.

I to ma być świąteczna opowieść? To ja dziękuję. 4/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones