PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=720753}

Godzilla II: Król potworów

Godzilla: King of the Monsters
5,6 34 176
ocen
5,6 10 1 34176
4,5 13
ocen krytyków
Godzilla II: Król potworów
Skoro twórcy filmów o przygodach Godzilli już go koronowali, powinni wiedzieć doskonale, że sztuka nie... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

Choć w najnowszej "Godzilli" cały wątek ludzki nadaje się do kosza, to obraz obronił się pod względem technicznym za sprawą świetnie zrealizowanych sekwencji z potworami. Polecam oglądać w IMAX 3D, gdyż wizualne doznania są naprawdę rewelacyjne i tylko w taki sposób można sobie zrekompensować niepotrzebną gadaninę bezpłciowych bohaterów. więcej
"Godzilla" z 2014 roku pozostawił po sobie lekki niedosyt. Film trzymał w miarę dobry poziom, ale mimo to słaby scenariusz, średnie potwory i bądźmy szczerzy, raczej mierne aktorstwo, skutecznie zaniżyły go i gdyby nie tytułowy Godzilla, prawdopodobnie całkowicie by się posypał. Czy teraz po pięciu latach, zmianie reżysera i scenarzystów, oraz poszerzeniu obsady, Godzilla i reszta stworów, wypłyną na szersze wody? więcej
Jedną z cech charakterystycznych branży filmowej jest to, że bardzo szybko wychwytuje obecnie panujące wśród publiczności trendy i lęki. Najnowszy obraz z potworem Godzilla w roli głównej, podobnie jak treść "Avengers: Wojna bez granic", odnosi się do katastrofy klimatycznej spowodowanej działalnością człowieka. W obydwu filmach postawiona została również teza, że ludzi jest po prostu za dużo, a będzie nas przecież jeszcze więcej. No i trzeba coś z tym zrobić, bo im więcej gąb do wyżywienia i nosów wydmuchujących dwutlenek węgla, tym mniejsze są szanse na przetrwanie naszej planety. więcej
Dougherty, współpracując z odpowiedzialnym za pierwsze produkcje z Godzillą w tytułowej roli, japońskim studiem Tōhō, bardzo wyraźnie nawiązał nie tylko do oryginalnego wyglądu, ale i ryku Tytanów, których przeniósł na ekran z dbałością o najdrobniejsze detale. Ów pietyzm przesłonił kwestie scenariopisarskie, co uczyniło z "Godzilli II: Króla potworów" przepiękną wizualną wydmuszkę.  więcej
Nawet głupotki scenariuszowe, nielogiczne zachowania postaci i nijacy bohaterowie nie odbiorą widzowi przyjemności z oglądania, jeśli przed seansem odpowiednio się odmóżdży i znajdzie w sobie odrobinę dziecka zachwycającego się rozwałką na ekranie. więcej