PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=750312}
5,9 28 995
ocen
5,9 10 1 28995
5,2 18
ocen krytyków
Godzilla vs. Kong
powrót do forum filmu Godzilla vs. Kong

Zazwyczaj jak mamy w tytule kontra to na koniec ci, co mieli ze sobą walczyć, łączą siły, by pokonać inne gorsze zagrożenie. Tu może być podobnie?

Sliwinski

Na pewno tak będzie ;D

adrian_kuczynski

To nie tak, tutaj jest godzilla kontra kong bo godzilla jest zła i niby silna, ale głupia. Kong jest super mądry i o wiele silniejszy niż godzilla tak naprawde. Na lądzie godzilla nie ma szans z kongiem i kong na pewno wygra.

ocenił(a) film na 10
NieMamSwojegoZdania

wzruszyła mnie Twoja historia

Smok_Eustachy

To nie jest historia tylko prawda. Godzilla nie ma szans

ocenił(a) film na 10
NieMamSwojegoZdania

właśnie widziałem

Smok_Eustachy

Kina są zamknięte

ocenił(a) film na 10
NieMamSwojegoZdania

powiedziałem że w kinie?

Smok_Eustachy

Skoro widziałeś kiedy kina są zamknięte, a HBO jeszcze nie umieściło jeszcze na swojej platformie streamingowej na Polskę i zakładając że nie jesteś przestępcą to musisz najpewniej mieszkać za granicą. Jak tam jest?

ocenił(a) film na 10
NieMamSwojegoZdania

nie jestem przestępcą. KPF?

Smok_Eustachy

Komunistyczna Partia Finlandii?

ocenił(a) film na 10
NieMamSwojegoZdania

Kapujesz Panie Facet

Smok_Eustachy

Nie jestem kapusiem, nie donoszę na każdego więc bądź spokojny nawet jeśliś przestępcą. Gdzie więc widziałeś, powiedz proszę, Godzilla vs Kong? (ps. jeśli w internecie, to jakie źródło?)

ocenił(a) film na 10
NieMamSwojegoZdania

kapujesz znaczy pojmujesz

Smok_Eustachy

Nie kapuję, gdzie filma tego można obejrzeć, gdzie Ty go widziałeś?

ocenił(a) film na 10
NieMamSwojegoZdania

Moje wewnętrzne ja przeniknęło tajności.

Smok_Eustachy

Znoszę tajności, odcinam.

Sliwinski

Uwaga spoiler!!!! W ostatniej scenie Godzilla król potworów (po napisach) "ekoterroryści" mieli w hangarze/bunkrze głowę King Ghidorah więc mogą zrobić coś z tą głową np Mecha-King Ghidorah jak to było w jednej japońskiej części.

ocenił(a) film na 7
bartosz2558

Tam na końcu jak podchodzą do niego te ,,zwierzaki,, to wśród nich była małpa, ale czy to king kong? (z innej beczki)

Sliwinski

To był Behemoth

Maniek_p

niezwykle zjawiskowa odpowiedz

znerwicowany

      

ocenił(a) film na 7
Sliwinski

W połowie filmu okaże się, że matka obydwu stworów miała na imię Martha. Wtedy Godzilla i Kong połączą siły.

ocenił(a) film na 10
Akhpu

Skąd to wiesz?

Pan_W_filmweb

Wywróżył z fusów.

ocenił(a) film na 10
Pan_W_filmweb

lol to jest beka z Batmana i Supermana

Akhpu

Martha Lempart. Gadzilla i Małpa nie mają do niej startu...

Sliwinski

Czytam spoilery, i wygląda na to że masz rację - Kong i Godzilla vs coś innego.

Mazurian

Dokładnie. Spodziewam się, że coś innego wylezie nieoczekiwanie, o czym nawet nie mamy pojęcia. Potwory zjednoczą siły przeciw innemu kolosowi.

nick81

mecha ghidorah zapewne

ocenił(a) film na 6
Mazurian

Tytan prosto z głębi "pustej Ziemi". Oby równie przerażający jak Cthulhu...
Plus te przecieki o Mechagodzilli. Ale czy na pewno wielki robot może być godnym przeciwnikiem dla Godzilli i Konga? A może będzie pełnił inną rolę w filmie?

GROT7X

Były dokrętki - więc na pewno "dopieszczają" maksymalnie ten film. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Sliwinski

Ogólnie to w tym uniwersum ziemia jest pusta w środku, a to miejsce zamieszkują potwory. Może być tak że zaczną wyłazić jakieś źle stwory i razem Kong i Godzilla będą z nimi walczyć bo przecież wszystko musi skończyć się happy endem.

ocenił(a) film na 6
Daraxus

Polemizowałbym ze stwierdzeniem, że "wszystko musi skończyć się happy endem". W tym multiwersum mieliśmy już wiele odcieni zakończeń, od tych cukierkowych do prawdziwie tragiczne. Musimy mieć też na uwadze słowa reżysera o zdecydowanym zwycięzcy pojedynku Godzilla vs. Kong, i co to naprawdę może oznaczać dla samego finałowego starcia filmu, zapewne z głównym przeciwnikiem. Zarówno Kong, jak i Gojira już ginęli w swoich wcześniejszych odsłonach, i tu może być podobnie, zwłaszcza, że coś ma ponoć wycisnąć z nas łzy, ponowne odniesienie do słów twórców nadchodzącego filmu. I jeszcze jeden fakt, że może to być (ale nie musi) ostatni film tej serii, co również może mieć niebagatelne znaczenie.

użytkownik usunięty
GROT7X

Od dawna było wiadomo, że jest to trylogia, zatem nie będzie więcej filmów z tej serii w rękach USA, ponieważ prawa do wykorzystania potworów wracają już wkrótce do domu - czyli japońskiego studia Toho. Japończycy wypuścili w 2016 roku Shin Gojirę i były plany na kontynuację tego tytułu, ale postanowili sobie cel zrobienia własnego MonsterVerse. Ja osobiście czekam na efekty ich pracy. 

ocenił(a) film na 6

Moim zdaniem trylogia to trochę za mocno powiedziane, mamy przecież jeszcze Wyspę Czaszki w tym mini-uniwersum. Ale rozumiem sens tej wypowiedzi. Jednak przecież pojawiały się też liczne plotki o możliwym kontynuowaniu serii, nawet równolegle z powstającym World of Godzilla w Japonii. Mimo wszystko należy pamiętać o jednej, bardzo ważnej rzeczy, mianowicie MonsterVerse niesłychanie wręcz, odrestaurowało markę, jaką jest Król Potworów. Jest to dla japońskiej wytwórni potężna promocja i marketingowe Eldorado, z którego jak najbardziej chcieliby korzystać przez długi czas. Co z biznesowego punktu widzenia ma sens. Inny słowy, Godzilla Legendary to chodząca, "żywa" reklama franczyzy Toho, z której owoców korzystają zarówno Japończycy jak i Amerykanie (WB) oraz Chińczycy (Legendary). Wyciskają z tej niszowej marki tyle, ile się da na chwilę obecną. Jak już wcześniej gdzieś wspominałem, gdyby nie film Edwardsa z 2014 roku, to o Shin nikt w zasadzie nie słyszałby na zachodzie, a przyszłość całego multiwersum i samego Toho, stałaby pod poważnym znakiem zapytania. Zaś kontynuacja Gojiry z 2016 roku nie mogła dojść do skutku z powodu zawartej wcześniej umowy pomiędzy Toho i Legendary, co przy sukcesie filmu brytyjskiego reżysera, było w zasadzie gwarancją jej przedłużenia. Po prostu Toho wyciągnęło lekcję z porażki TriStara z 1998 roku i zabezpieczyło się na wypadek awarii, kolejnej amerykańskiej Godzilli. Ale na szczęście dobry duch Toho, czuwał nad początkami MonsterVerse i dzięki temu możemy podziwiać trwający właśnie, renesans tego wspaniałego, fantastycznego świata wielkich potworów.

GROT7X

Już jest oficiałka że Monsterverse może mieć dalsze filmy. Wszystko zależy od przyjęcia G vs K

Sliwinski

Jak do tej pory są różne hipotezy o tym filmie. Bardzo dużo za granicą mówią o tym, że ludzie stworzą Mechagodzillę. W fabule filmu mówi się, że ludzie dowiedzą się o miejscu, gdzie jest mnóstwo tytanów pod ziemią. Stąd Mechagodzilla ma ich zniszczyć, również tych co od teraz służą Godzilli. Chociaż tutaj spekuluje się, że Kong zabije sługusów Godzilli. W USA podobno są już zabawki dotyczące tego filmu i tam jest ukazany wężowaty stwór ze skrzydłami, jedno go nazywają Nozuki inni warbat. Podejrzewam, że Monarch coś przekombinowali ze znalezioną głową Ghidory (scena po napisach drugiej Godzilli) i stworzyli potwora, którego mogą kontrolować. Taki scenariusz jest bardzo możliwy, bo w japońskich filmach bywały żywe potwory sterowane przez ludzi/kosmitów. A w Godzilli Król Potworów twórcy pokazali, że uważnie prześledzili japońskie scenariusze. A zatem według hipotez i pewnych dowodów będzie starcie Godzilla, Kong vs Mechagodzilla, Warbat.

lucaswolf

Jak wężowaty to Mecha Ghidorah.

ocenił(a) film na 6
Sliwinski

W trailerze jest Mechagodzilla, na bank to bedzie główny zły

ocenił(a) film na 7
CottonCrush

Może być dobry film

ocenił(a) film na 10
Sliwinski

i jest

Sliwinski

Niestety. Film wygląda bajecznie, ale potwornie (sic!) schematycznie, wręcz wtórnie.
No i trudno z tym filmem sympatyzować. Przeciwstawianie Godzilli King Kongowi to jak przeciwstawianie sobie Batmana i Supermana - komu kibicować? Ja nie chcę tego oglądać. Oczywiście dojdzie potem do pojednania i walki ze wspólnym przeciwnikiem, co już samo w sobie jest fatalne - znamy przebieg fabuły jeszcze przed jej obejrzeniem. Fatalny, schematyczny, wtórny film się zapowiada. Choć zrealizowany imponująco (i z Rebeką Hall na dokładkę:-)

ocenił(a) film na 7
AutorAutor

Powiecie mi czemu Godzilla zaatakuje King Konga?., bo po zwiastunie widać, że to Godzilla jest tym jakby złym.

Sliwinski

https://www.youtube.com/watch?v=Z0eflYLkI4A
:-)

ocenił(a) film na 6
Sliwinski

Po pierwsze, być może jest to wynik spisku, który ma zlikwidować wszystkich tytanów, a jeśli zetrą się ze sobą dwie, tak potężne siły, to na koniec będzie łatwiej ich dobić. Wszak Kong zostaje zmuszony to opuszczenia bezpiecznej strefy Wyspy Czaszki, i wkracza, czy raczej zostaje wepchnięty, na terytorium Godzilli.
I po drugie, żeby zbytnio nie spoilować, to może nie być ten Godzilla, którego znamy.

ocenił(a) film na 7
GROT7X

Teraz to podkręciłeś ciekawość

Sliwinski

jeden musi upaść pisze wyraźnie

ocenił(a) film na 7
Sliwinski

Mieli ze sobą walczyć i walczyli- Godzilla wygrał ale przegrałby z Mechagodzilla sam gdyby Kong nie został naprowadzony przez dziewczynkę tego robota.

ocenił(a) film na 7
Dapeter

Wyłączyli Mecha, gdyby nie to, to pewnie by przegrali.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones