PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=750312}
5,9 28 924
oceny
5,9 10 1 28924
5,2 18
ocen krytyków
Godzilla vs. Kong
powrót do forum filmu Godzilla vs. Kong

Nowy film z jaszczurem i małpą generalnie przyjemny, niemniej wciąż filmidło z 2014 jest zdecydowanie królem tego uniwersum. Tam było czuć potęgę i niemal apokaliptyczność mocy Wielkiego Gada oraz wydarzeń z tym związanych. Było go mało, ale jak się pojawiał to były prawdziwe ciary. W nowym filmie Gada jak i oczywiście Małpy jest znacznie więcej, ale wydarzenia są tak jakby bardziej przyziemne, kolorowe i niekiedy po prostu absurdalne do granic możliwości. Szanuje koncept, bawiłem się dobrze, ale jednak wolę te 8 minut Poważnego Gada z 2014.

ocenił(a) film na 6
kornflakes666

lubie pierwszy film. oszczedne szczucie godzilla robilo robote i pozwolilo na prawdziwa eskalacje w finale. ten tez jest spoko, kolorowy absurd ladnie lezy na pojedynku pieknych stworzonek niepokojonych przez ludzi.

ocenił(a) film na 7
mustache

Pitolicie - pierwszy film to nie był film o godzilli tylko o ludziach uciekających przed godzillą. Także przestańcie ssać wzajemnie swoje końcówki.

Kamecha

Może lubią?

ocenił(a) film na 7
kornflakes666

100% racji. Jedynka była klimatyczna, przywoływa atmosferę "Szczęk", Godzilla nie była często na ekranie, ale jego obecność była mocno wyczuwalna. "Godzilla" z 2014 to wielce niedoceniona perełka! Ten film to fajerwerk efetów specjalnych, taki popkornowy zabijacz czasu który dostarcza sporo frajdy.

fryceksnk23

Gdzie oglądaliście?

FanNolana

Poszukaj, a znajdziesz...

Zbigniew75

Cóż za ambitna odpowiedź.

fryceksnk23

tu też jest motyw ze szczęk jak godzilli przyczepia sie do ogona kawalek statku i ciągnie go za sobą po powierzchni.

ocenił(a) film na 7
kolo_103

Wiem, zauważyłem, jest też mrugnięcie okiem w kierunku fanów "Zabójczej broni 2".

ocenił(a) film na 6
fryceksnk23

Ooo, a w którym miejscu?

ocenił(a) film na 7
GROT7X

pod koniec filmu, Kong nastawia sobie bark trochę jak Mel Gibson w zabójczej broni

https://www.youtube.com/watch?v=BGBLBAiqafE

ocenił(a) film na 4
fryceksnk23

Nigdy bym się nie spodziewał, że kilka lat po premierze będę uważał Godzille z 2014 za w sumie niezły filmy. Mało tego. Nigdy bym nie przypuszczał, że Pacific Rim będzie praktycznie arcydziełem w swoim gatunku jak się patrzy na to co nam serwują w podobnych klimatach od kilku lat.

kornflakes666

Wystarczy przejrzeć sobie forum FW Godzilli z 2014 i dominującym zarzutem jest to, co Ty uznałeś za plus. Czyli czas ekranowy Godzilli. Wtedy był mega ból dupy że "to film o Godzilli bez Godzilli". Teraz na opak. Było mało rozwałki i oszczędnie dozowana Godzilla - źle. Jest dużo rozwałki - też źle. No ale punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Każdy ma swój gust. Dla mnie najlepszy był KOTM z 2019.

wqrzony12

KOTM to był gniot jakich mało.

ocenił(a) film na 4
0wner2

dokładnie... KOTM było nawet gorsze od GvK, które jest po prostu pastiszem gatunku. Nabijają się ze wszystkiego jak dla mnie, a poziom absurdów to normlanie jakby zawiewało z japońskiego anime. Ten film jest tak zły, że aż dobry, bo odczuwa się zażenowanie potworne tym co się dzieje na ekranie, ale żeby jakoś zębami zgrzytać to nie koniecznie, a na KOTM zęby bolały.

___ice___

Jeszcze nie widziałem GvK ale KOTM to był jeden z najgorszych blockbusterów jakie oglądałem. I pomyśleć że Godzilla z 2014 była taka fajna.

ocenił(a) film na 6
___ice___

KOTM to najbardziej japoński, z nie japońskich filmów o Godzilli, dlatego jest tak trudny w odbiorze dla przeciętnych widzów. Jeśli nie znasz oryginalnej Godzilli, nie odnajdziesz się w tym filmie. To jest czysty, wymarzony fanserwis. Dla mnie jest to po prostu orgiastyczne przeżycie, na które czekałem całe lata, od moich pierwszych seansów Godzilli w TV.

ocenił(a) film na 6
wqrzony12

Oj tak, KOTM doceniam coraz bardziej, ale to nie znaczy, że nie zależny mi na pozostałych filmach Monsterverse. Każdy z nich przedstawia inne spojrzenie na Godzillę i potwory. Co jest wprost cudownym doświadczeniem. Dlatego kocham całą serię Monsterverse, na równi z Heisei.
Ale jak sam to dobitnie zaprezentowałeś, ludzie to często chorągiewki oraz zwykli świadomi lub nie, hipokryci, którzy będą dodawać swoje trzy grosze, nawet do tego, czego nie rozumieją. Dlatego też ta franczyza nie jest tak popularna, ponieważ była tworzona przez ludzi o zupełnie innej mentalności, niż Europejczycy czy Amerykańce. Odważę się na stwierdzenie, że Godzilla to po prostu pewnego rodzaju stan umysłu nie dostępny dla szerokich mas.
Ja nigdy nie oceniam filmów z MCU czy innych uniwersów, których nie jestem fanem, choć je oglądam.

ocenił(a) film na 6
kornflakes666

Godzilla z 2014 to jest taki badziew i obraza w stronę widza, że to jest zapewne jeden z najgorszych monster movie, jakie widziałem. To tam pojawiał się Godzilla - jego noga wchodzi w kadr i cięcie - przechodzimy do kolejnej sceny, w której nie ma Godzilli.
No i tyle tych ludzi tam łaziło bez sensu i bez kredensu, tutaj też ludzie nie mają sensu a ta ekipa Millie Bobbie Brown irytuje spektakularnie, ale mniej czasu ekranowego dostali.
Fakt faktem, że jakieś te walki mniej mocarne, budynki są z tytanu, a ujęcia nie są tak artystyczne, ale całościowo, o wiele lepiej się to ogląda, gdzie tylko 45 minut trzeba czekać aż film się zacznie, no to jest w miarę spoko wynik. Idiotyzmów jest tu pełno, a ten w finale z flaszką no to parodia istna, ale tak całościowo, to przeciwnicy lepsi niż w pierwszej części, no i walk więcej, o niebo lepszy film.

kornflakes666

Godzilla z 2014 to słaby film. Nic na nim nie widać. Dlatego dałem 3.

forek23

Nic nie widać na Godzilli z 2019.

0wner2

W jakim sensie?

ocenił(a) film na 7
forek23

Oni tak zrobili z premedytacją, widok Godzilli by nam sie już do 3 częsci już przejadł.

ocenił(a) film na 6
kornflakes666

Pamiętajmy też, że każdy z tych filmów prezentuje w inny sposób Godzillę. I według mnie jest to bardzo dobry zabieg. Godzilla 2014, KOTM czy teraz GvK to zupełnie inne spojrzenia na tą postać oraz potwory i ludzi, którzy go otaczają. Dla mnie jest to znacznie lepsze rozwiązanie, niż całe MCU razem wzięte.

ocenił(a) film na 7
kornflakes666

Pierwsza część była nudna jak flaki z olejem w dodatku za mało Godzilli w tym filmie było.

kornflakes666

Choćby srały skały, żadna z kolejnych (infantylnych) "części" Godzilli nie ma podejścia do G Edwardsa. Kong jako stand alone movie jest spoko, próba połączenia jednego z drugim, czyli KOTM i to coś, to rzyg i obraza dla widza. Nic dziwnego, że Gareth uciekł z tego "uniwersum". Przykład na to, jak"wizja" fanów może pogrążyć temat na lata. Ech, gówno, gówno, gówno...

ocenił(a) film na 4
kornflakes666

Pierwsza część świetna bo jest właśnie o ludziach ale trójgłowy smok wygrywa wszystko według mnie, zawsze były ciary kiedy się pojawiał

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones