film

Gold

2016
2h 1m
6,9 30 160
ocen
6,9 10 1 30160
4,7 7
ocen krytyków
Kenny wraz z geologiem Michaelem wyruszają do niezbadanej indonezyjskiej dżungli w poszukiwaniu złota. więcej mniej
Gold zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Tombak
Inspirowane niesamowitą autentyczną historią "Gold" ogląda się przez większość seansu na zimno, z nutą... ... czytaj więcej
Gold
Zwiastun nr 3 (polski)
Gold
Zwiastun nr 2 (polski)
Gold
Spot nr 1 (polski)
nr 3 (polski) 2017-02-09T16:16:18 https://fwcdn.pl/webv/19/14/41914/thumbnail.41914.4.jpg https://fwcdn.pl/video/f/57/740757/gold___zobacz_nowy_polski_zwiastun__premiera_17_03_2017_.vp9.1080p.webm

Kenny Wells ostatnio nie ma szczęścia w interesach. Rozpaczliwie potrzebuje więc spektakularnego przełomu. Postanawia zdobyć fortunę dzięki swemu zamiłowaniu do przygód i ryzyka. Wraz z szanowanym podróżnikiem Michaelem Acostą wyrusza do Indonezji, by w sercu tamtejszej dżungli szukać złota. Ryzyko jest ogromne, mało kto wierzy wKenny Wells ostatnio nie ma szczęścia w interesach. Rozpaczliwie potrzebuje więc spektakularnego przełomu. Postanawia zdobyć fortunę dzięki swemu zamiłowaniu do przygód i ryzyka. Wraz z szanowanym podróżnikiem Michaelem Acostą wyrusza do Indonezji, by w sercu tamtejszej dżungli szukać złota. Ryzyko jest ogromne, mało kto wierzy w powodzenie misji, a jednak przeczucie Wellsa okazuje się prawdziwe. W jednej chwili z podupadającego biznesmena staje się milionerem i gwiazdą Wall Street. Ale tam gdzie są wielkie pieniądze, zaczynają się wielkie kłopoty. Chętnych do podziału złotego tortu znajduje się coraz więcej: począwszy od indonezyjskich władz, poprzez różnej maści cwaniaków, a na CIA kończąc. Kenny Wells zamiast cieszyć się luksusem, będzie musiał zmierzyć się z ludźmi, dla których oszustwo to chleb powszedni.

boxoffice
$7 227 038 w USA
budżet
$20 000 000
dystrybucja
Monolith Films
studio
Black Bear Pictures / Hwy61 / Living Films
tytuł oryg.
Gold
inne tytuły
Po przeczytaniu fragmentu scenariusza, reżyserią filmu zainteresowany był Paul Haggis. Kiedy zrezygnował, został zastąpiony przez Michaela Manna, a następnie Spike'a Lee. Ostatecznie film trafił w ręce Stephena Gaghana.
Początkowo postać Kay miała zagrać Michelle Williams. Ostatecznie została zastąpiona przez Bryce Dallas Howard.
Matthew McConaughey w ramach przygotowań do roli ogolił głowę, zyskał 20 kilogramów i nosił fałszywe zęby, aby uczynić bohatera mniej atrakcyjnym. Zyskał odpowiednią wagę dzięki jedzeniu cheeseburgerów, piciu piwa i koktajli mlecznych.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych
Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

Matthew czapki z głów

Metamorfoza + charakteryzacja spektakularna. Kolejny raz (po Witaj w Klubie) McConaughey pokazał klasę. Włożył dużo pracy w rolę. Czekam na kolejne filmy z jego udziałem. Godny polecenia! :)

Jeśli planujecie przerwać seans w połowie, bo wydaje wam się, że wiecie jak się zakończy to możecie poczuć się zaskoczeni. Sam film trochę męczący, ale za ostateczne rozwiązanie dałem ocenę wyżej.

Następna metamorfoza tego aktora, moze byc ciekawie