PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=740757}

Gold

6,9 30 195
ocen
6,9 10 1 30195
4,7 7
ocen krytyków
Gold
powrót do forum filmu Gold

Jeśli planujecie przerwać seans w połowie, bo wydaje wam się, że wiecie jak się zakończy to możecie poczuć się zaskoczeni. Sam film trochę męczący, ale za ostateczne rozwiązanie dałem ocenę wyżej.

ocenił(a) film na 8
Wojtini21

zakończenie akurat od początku było logiczne..

ocenił(a) film na 7
ocenił(a) film na 7
CzarnaKrwinka

Tak jak naszej afery "Amber Gold" ;)

toroz

Nie widziałem filmu, ale zgaduję, że złota nie było i był to przekręt... tak czy siak film Amber Gold nadal trwa, bo nie wiadomo gdzie jest forsa i czy sąd łaskawie kiedyś kogoś skaże.

Wojtini21

Dlaczego "męczący"? Tylko bez spojlera;) chce isć, ale zastanawiam się czy nie poczekac az bedzie mial premiere na malym ekranie, a do kina isc na cos bardziej refleksyjnego po ktorym nie bede sie czuc "zmeczona" :)

ocenił(a) film na 7
mala.lwica

Może to ja po prostu odniosłem takie wrażenie, ale w kinie lepiej ogląda się produkcje przepełnione akcją, a nie gadką, a to film właśnie tego drugiego typu. Nie oznacza to, że film jest słaby po prostu nie nadaje się do kina i może trochę męczyć oglądanie takiej spokojnej akcji przez 2 godziny, zwłaszcza, że nie jest to fabuła najwyższych lotów i podobną historii "od zera do milionera" było wiele. Ale jak wspomniałem, zakończenie rekompensuje wcześniejszą "nudę", choć niezupełnie.

Wojtini21

W takim wypadku sugeruje powrót do oglądania "Kina Niemego" - skoro dialog tak Cię drażnią......lub komercyjnych produkcji klasy B lub C...........

ocenił(a) film na 7
martin124

Dzięki za średniej jakości propozycję, ale nie skorzystam! : )

ocenił(a) film na 6
Wojtini21

Zgadzam się z Tobą! Miałam takie same odczucia- bla bla bla.... I nagle jakieś 20-30 ostatnich minut film się rozkręcił. Reszta trochę nużąca i męcząca....

ocenił(a) film na 8
mala.lwica

Idź. Mi bardzo sie podobał i nie męczył ani przez chwilę. Nawet dla samego Matthew McConaughey warto iść, bo ma przefantastyczną rolę (dałabym mu za nią Oscara!). Nie podzielam opini, że w tym filmie nic się nie dzieje. Uważam, że wręcz przeciwnie. Są zaskakujące zwroty akcji. Ogólnie przypominał mi bardzo "Wilka z Wall Street".
(Inna sprawa, że ja nie przepadam za typowym kinem akcji, w stylu "zabili go i uciekł". Gusty są różne.)

Poza tym same widoki indonezyjskiej jungli są warte, aby je obejrzeć na dużym ekranie. Muzyka tez świetna.

malgorzata_2

Dzięki! Przekonalas mnie :)
Do McConaughey'a przekonał mnie "Detektyw", oglądałaś? Jeśli nie to szczerze polecam! Zazdroszcze wszystkim, którzy oglądanie tego filmu mają przed sobą :-)

malgorzata_2

Mi się...

Wojtini21

Męczący, to prawda, ale ja określiłabym go też mianem nijakiego. Końcówka zdecydowanie podreperowała u mnie ocenę, bo przez większość czasu czułam się po prostu obojętna na to, co dzieje się na ekranie... nie wiem sama czego się spodziewałam, ale to co zobaczyłam średnio mnie usatysfakcjonowało.

A tu moje przemyślenia>
http://skazaninapopcorn.blogspot.com/2017/03/kto-ma-zoto-dyktuje-zasady.html

ocenił(a) film na 7
Wojtini21

Był nużący, mało dynamiczny, ale patrząc całościowo pokazał jak działa siła słowa poparta dużą kasą. Przecież doskonale wiemy, że w taki sposób są niszczeni drobni - nazwijmy ich - przedsiębiorcy. Cieszę się z zakończenia. Jeżeli to jeszcze zakończenie wzięte z życia, to tym bardziej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones