Michelle Williams I

Michelle Ingrid Williams

7,6
29 632 oceny gry aktorskiej
Michelle Williams I
Urodziła się w małym miasteczku Kalispell, w stanie Montana. Mając 10 lat przeprowadziła się do San Diego, gdzie już w szkole podstawowej brała aktywny udział w różnych przedstawieniach teatralnych. Na ekranie debiutowała w kolejnej wersji przygód "Lassie". Po kilku mniejszych rólkach otrzymała rolę Jennifer 'Jen' Lindley w serialu "Jezioro marzeń". W 1999 roku pojawiła się w komedii Andrew Fleminga pt."Dick". Przełomem w jej karierze aktorskiej okazał się udział w filmie pt. "Tajemnica Brokeback Mountain". Za rolę w tym obrazie otrzymała swoją pierwszą nominacją do Oscara. Na planie tej produkcji poznała również swojego byłego narzeczonego, Heatha Ledgera, z którym ma córkę Matildę. Od tego momentu Michelle stawia na kino niezależne, odnosząc sukces za sukcesem.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 9 września 1980

miejsce urodzenia: Kalispell, Montana, USA

wzrost: 163 cm

Złoty Glob
Zdobyła 2 nagrody Złoty Glob, 19 innych nagród oraz 55 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
dwukrotnie zamężna: 1. Phil Elverum (2018 - 2019, rozwód); 2. Thomas Kail (od 2020), 2 dzieci: syn Hart (ur. 17.06.2020) i dziecko (ur. 2022)
Ma młodszą siostrę Paige (ur. 1984) oraz trójkę starszego rodzeństwa z pierwszego małżeństwa jej ojca - Jasona, Kelley i Sarę.
Napisała scenariusz pt. "Don't Blink", który został sprzedany, ale nie wykorzystany.
Była zaręczona z Heathem Ledgerem, z którym ma córkę Matildę Rose urodzoną 28 października 2005 roku.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Carey Muligan . Ilez to rayz mi sie myliły te aktorki

Oczywiście, że doceniam talent aktorki ale tym razem chciałam z innej strony. Jest coś irytującego w twarzy Michelle, coś co powoduje, że niechętnie ją oglądam, nie wzbudza we mnie pozytywnych emocji. Jej uśmiech, spojrzenie... świetnie zagrała Marylin w najnowszym filmie, ale jak dla mnie, brak było jej prawdziwego...

więcej

Kojarzy mi się głównie z rolami bardzo nieszczęśliwych kobiet. Takich umęczonych.

ona jest strasznie podobna do Carey Mulligan!

No to tyle sa np. warte te Oscary, warsztatowo jedna z najlepszych aktorek swiatowego kina dalej bez zadnej statueki, przyklad gdzie prawdziwy artyzm przegrywa z komercja

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones