PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=752556}

Golem z Limehouse

The Limehouse Golem
6,2 4,8 tys. ocen
6,2 10 1 4775
Golem z Limehouse
powrót do forum filmu Golem z Limehouse

A właściwie,co gdyby tak naprawdę to nie Lizzie była zabójcą? Ale tak naprawdę Dan Leno, co mogłoby wytłumaczyć śmierć aktorki na końcu i tą wymianę spojrzeń. A Lizzie wiedziała o wszystkim ,ale kryła Dana i później postanowiła się zdemaskować jako zabójczyni Golema i potem Golem aby zapisać się na kartach historii. Takie zakończenie podniosłoby trochę ocenę filmu jako nie aż tak łatwego do przewidzenia

ocenił(a) film na 6
NightShield

Chyba jednak nie takie było założenie scenarzystów. Jakoś by to przekazano wyraźniej.

ocenił(a) film na 7
NightShield

Tak to byłoby dużo ciekawsze i miało więcej sensu!

ocenił(a) film na 6
tootie_2

Z pewnością ciekawsze, z sensem to nie wiem, ale z drugiej strony Lizzie była niezbyt wysoką kobietą i szczerze wątpię, czy poradziłaby sobie z WSZYSTKIMI zabójstwami, a Dan jako facet miałby jednak więcej "krzepy"

ocenił(a) film na 7
NightShield

Właśnie o to chodziło. Zawsze ciężko mi przychodzi wiara w takie wielokrotne morderczynie, które nie zabijały trując, czy najpierw jakoś obezwładniając ofiary. Wszystko super, jeden raz mogło jej sie udać, ale tyle razy?

ocenił(a) film na 8
NightShield

Mi się wydaje że też z sensem. Dan zabija i czerpie z tego inspirację do swoich przedstawień (jest np. takie przedstawienie gdzie trzyma w rękach głowę). Nigdy nie zobaczyliśmy jego pisma, a Lizzy podczas pisania przyznania się ma w ręku obok wzór pisma Golema, więc po prostu kopiuje litery. Dodatkowo manuskrypt magicznie odnajduje się pod koniec filmu w rękach Aveline. Mogłoby być tak, że Dan wpadł na pomysł podrzucenia go, i wykorzystał do tego Avelina co by tłumaczyło dlaczego musiała umrzeć na końcu (znała sekret Dana).