PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=477853}

Gomorrah

Gomorra
6,4 20 061
ocen
6,4 10 1 20061
6,3 13
ocen krytyków
Gomorra
powrót do forum filmu Gomorra

Oglądając Gomorre po raz kolejny dochodzę do wniosku, że nic tak nie szkodzi filmowi niż nakręcane miesiącami oczekiwania. O tym filmie mówi się już od dobrych kilku miesięcy zwłaszcza, że ma być to teoretycznie prawdziwy obraz włoskiej mafii. Tak wysokie oczekiwania sprawiają, że film rozczarowuje. Nie ma w nim nic czego byśmy nie mogli się domyślać - o tym że mafia nie wygląda tak jak w Ojcu Chrzestnym człowiek inteligentny wie od zawsze ( a człowiek nie inteligentny i tak się na Gamorrę nie wybierze), o tym że przestępczość wabi młodych i niewinny też wiemy ( z resztą wątek chłopaka aspirującego do mafii jest najmniej realny i nieco zbyt moralizatorski), o tym że mafia neapolitańska jest realną władzą na południu Włoch wie z kolei każdy kto latem tego roku oglądał wiadomości. Film nie zachwyca też artystycznie - snucie powolnej wielowątkowej narracji ma swój sens ale reżyser zdaje się przeciągać moment zakończenia jak najdłużej. Na sam koniec zaś uwaga która z prawdą o Gomorrze nie wiele ma wspólnego- jeśli film ma nas poruszyć to musi się w nim znaleźć choć jedna postać którą jesteśmy gotowi polubić i której losy będą nas obchodzić. Tymczasem w natłoku wątków nie ma czasu na pogłębienie postaci. Nikt w tym filmie nie obchodzi nas szczególnie, nikt nie jest naprawdę miły, niczyje losy nie dotykają nas do głębi. To poważny błąd jeśli chce się robić wstrząsające kino

ocenił(a) film na 1
kczajka007

Właśnie miałam dodać swoją opinię, ale po przeczytaniu Twojego komentarza rezygnuję, bo zgadzam się w 100 % z tym, co napisałeś. Dodam tylko, że mój mąż zasnął po 15 min., ja dotrwałam do końca, ale pogłębiło to tylko moje ROZCZAROWANIE.

ocenił(a) film na 5
kczajka007

"dochodzę do wniosku, że nic tak nie szkodzi filmowi niż nakręcane miesiącami oczekiwania" - święta prawda

"a człowiek nie inteligentny i tak się na Gamorrę nie wybierze), o tym że przestępczość wabi młodych i niewinny też wiemy ( z resztą wątek chłopaka aspirującego do mafii jest najmniej realny i nieco zbyt moralizatorski)" - troche za daleko posunięte wnioski, a wg mnie chłopak próbujący naśladowac dorosłe, złe wzorce to samo życie

Z resztą się zgodzę Pozdr

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones