PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=98572}
7,4 66 811
ocen
7,4 10 1 66811
7,0 22
oceny krytyków
Good Bye Lenin
powrót do forum filmu Good Bye Lenin!

...czyli tęsknoty za NRD...choć warto pamiętać, że NRD to przede wszystkim jednak rzeczywistość przedstawiona w takich filmach jak "Życie na podsłuchu". W moim przypadku "Good Bye, Lenin!" był przede wszystkim powrotem do dzieciństwa - tego siermiężnego socjalistycznego, ale i beztroskiego czasu...młodzi urodzeni pod koniec lat 80. i później tego filmu nie zrozumieją i będzie on tylko śmiesznawą miejscami historyjką o oszukiwaniu chorej matki. Mnie ten film wzrusza i urzeka. Polecam!

ocenił(a) film na 8
Arp_2

Urodziłem się w 93 roku, i wydaje mi się, że coś z tego filmu zrozumiałem...

ocenił(a) film na 10
Arp_2

ja jestem z 91 i film doskonale rozumiem, ale tylko dzięki wiedzy o czasach komunistycznych wpojonej mi przez rodziców. ze szkoły nie można sie nic dowiedzieć- miałam dwa trzy letnie cykle nauczania historycznego- pierwszy skończył się na I wojnie światowej, drugi na drugiej (co prawda doszliśmy teoretycznie do lat 80- teoretycznie bo lekcję po wojnie światowej były w stylu- przeczytajcie dział i zróbcie notatkę- jasne, ze nikt nie czytał). Dlatego szczerze wątpię, żeby którejkolwiek z moich koleżanek ten film się spodobał, a tym bardziej, żeby go zrozumiała.

ocenił(a) film na 8
Arp_2

to kwestia uświadomienia. ja oglądając film miałam dreszcze. popłakałam się też kilka razy. 1987.

sunshine55

myślę, że to kwestia muzyki, też miałem dreszcze i oczy się robiły mokre choć nie należę do osób wrażliwych. Poza tym ten film to piękna historia. A dla osób będących w świadomym wieku podczas zjednoczenia Niemiec, to powrót do czasu euforii wynikających ze zmian, do tego euforia związana z mistrzostwami świata w piłce noznej no i piękna pogoda. Same pozytywne emocje.

Arp_2

Rzeczywiście. Średnio rozgarnięty człowiek, który jako tako wie coś o przeszłości naszego kontynentu potrafi wyciągnąć emocje towarzyszące tamtemu okresowi. Pzdr ARP. 1990.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones