PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=660}

Gorączka

Heat
8,1 169 215
ocen
8,1 10 1 169215
8,4 34
oceny krytyków
Gorączka
powrót do forum filmu Gorączka

Po to wymyślono Kino,żeby mogła powstać "Gorączka"-najlepszy dramat sensacyjny w historii. Realizm,Realizm i jeszcze raz Realizm!!!! Film,którego się nie ogląda,film który się przeżywa wszystkimi zmysłami. Do którego się wraca i będzie wracać,dopóki czlowiek żyje. Szkoda tylko,że już nigdy nie powstanie nic,choć w połowie tak dobrego,tak realistycznego,tak perfekcyjnie zrealizowanego. Cóż -"Gorączka" jest tylko jedna. Właśnie skończyłem moje 20 spotkanie z Pacino i De Niro,obserwując z tymi samymi wypiekami na twarzy, co za pierwszym razem ich niezwykły pojedynek. Poezja.

ocenił(a) film na 7
kinoman77_filmweb

Przykład tego "realizmu": de Niro objuczony torbą z forsą, ukryty za jakimś cieniutkim słupkiem strzela sobie radośnie do gliniarzy, którzy padają jak kaczki, ale jego samego oczywiście kule się nie imają.

ocenił(a) film na 9
T_Rieper

Co w tej sytuacji takiego nie realnego?-On strzela (nawet objuczonyi) i trafia,oni strzelają (nie objuczeni) i nie trafiają. Historia (życie) zna nie takie wypadki.

ocenił(a) film na 9
kinoman77_filmweb

Poza tym,jak pamiętasz Sizemore ginie,kierowca-murzyn również,a Kilmer zostaje ciężko ranny. Nie mówiąc o tym,ze sam De Niro teź źle kończy.

ocenił(a) film na 10
kinoman77_filmweb

To jest jeden z tych filmów, który chciałoby się zapomnieć, aby znów można było go obejrzeć w takim napięciu.
Scena strzelaniny zrobiła na mnie ogromne wrażenie, świetnie się to oglądało.
A cały film po prostu się chłonie, do samego końca.

ocenił(a) film na 9
PennyroyalTea07

True. Do tego ten hipnotyczny,miejski klimat-dzięki Mannowi faktycznie wierzy sie,że L.A. to Miasto Aniołów. Niezwykła jest scena pierwszego spotkania Neila i Eady w jej mieszkaniu,kiedy stoją na werandzie patrząc na panoramę miasta. Podobny motyw pojawiał się w wielu filmach dziejących się w Los Angeles,ale w żadnym nie wyglądało to tak magicznie i prawdziwie.

ocenił(a) film na 8
kinoman77_filmweb

https://www.youtube.com/watch?v=lBYtjY07WXg

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones