PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=163903}

Gra Endera

Ender's Game
6,4 79 225
ocen
6,4 10 1 79225
5,5 14
ocen krytyków
Gra Endera
powrót do forum filmu Gra Endera

Nie wiem czy mi umknęło, ale czy w filmie Ender od początku wiedział, że trzecia inwazja to nie będzie inwazja
buggerów na ziemie, tylko ziemian na robali? Bardzo mi się podobał cytat w książce kiedy Graff uświadamia o tym
Wiggina:
"So we're not waiting for the Third Invasion. We are the Third Invasion". Zabrakło mi go w ekranizacji.
Szkoda też, że nie wspomnieli o tym, że Mazer powinien mieć ponad 120 lat. W książce wydłużył sobie życie
podróżując przez 50 lat z prędkością relatywistyczną, żeby móc szkolić przyszłe pokolenia dowódców bitewnych.
Owszem, ekranizacja powieści ma swoje prawa, tym bardziej, jeżeli jest to fantasy/sci-fi, gdzie niektóre wątki
są nie możliwe do zrealizowania. Podsumowując, książkę jak i film oceniam tak samo - 6,5/10. Jak ktoś nie czytał
książki film może mu się nie podobać. Koncept dzieci jako inteligentnych żołnierzy-strategów szkolonych poprzez
supernowoczesne gry komputerowe całkiem trafiony i mi się osobiście podobał.

Brazyliszek

Mnie brakowało "Sometimes lies are more dependable than thruth". To mój ulubiony cytat z całej książki, chociaż autor umieścił go na samym początku. Btw. czytałeś to po angielsku? (Jestem w połowie)

ocenił(a) film na 7
Nyft11

Tak, po angielsku. Całkiem przyjemnie się czyta, nie jest za trudne. Na jedną stronę średnio jeden albo dwa wyrazy musiałem sprawdzić w słowniku (wbudowanym w kindlu).

Brazyliszek

Też masz kindla?! :)
U mnie cała rodzina to mole książkowe, ale nie jedzą już papieru, bo przerzuciliśmy się na czytniki.

ocenił(a) film na 7
Nyft11

Polecam każdemu, całkiem użyteczny gadżet :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones