PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=163903}

Gra Endera

Ender's Game
6,4 79 201
ocen
6,4 10 1 79201
5,5 13
ocen krytyków
Gra Endera
powrót do forum filmu Gra Endera

Nie podoba mi się to. Pewne książki nie powinny być ekranizowane. "Gra Endera" należy do
takich. Boję się, że jeżeli to obejrzę to całe moje wyobrażenie o tej książce, cały czar, legną
w gruzach. Nie wszystko powinno być skażone przez, zazwyczaj, niszczycielską siłę filmu.
Książki wtedy tracą na wartości. Niewiele jest naprawdę dobrych adaptacji. W sumie mam
nadzieję, że ten świat skończy się w grudniu tego roku, bo nie chcę tego oglądać.

ocenił(a) film na 7
annael95

ja tak myślałem przed władcą pierścieni...... trzymajmy kciuki może nie będzie tak źle?

ocenił(a) film na 5
awekened

Może? Ale tego pewna nie jestem. Władca Pierścieni to jednak trochę co innego. To dało się pięknie pokazać. "Gra Endera" jest bardziej skomplikowana. Tego nie można po prostu nakręcić. Ja nie mam pojęcia jakby to pokazać za pomocą filmu i wątpię, żeby to było możliwe. Ale może są na tym świecie jacyś geniusze?

annael95

Jak Orson był w Polsce dwa lata temu, to uspokajał publicznośc na spotkaniu z autorem. Mówił, ze producentów chcących ekranizacji jest wielu i latami go męczą w tym temacie. Powodem tak długiej zwłoki w jego decyzji, było to, ze filmowcy chcieli oczywiście odbiegać od książki. Orson sie na to nie zgodził, bo pragnie zachowac kontrolę. Złożył przy tym obietnicę fanom, ze jeżeli kiedykolwiek dojdzie do ekranizacji to nie pozwoli na zabicie tej literatury ubogim filmem. Możemy mieć pewność, jak sam to określił, ze nie sprzeda praw byle komu, bo na pieniądzach juz mu nie zalezy - ma ich wystarczajaco dość.
Osobiście uważam, że obsada jest dobra, ale chylę czoła temu kto pokaże emocje tych wszystkich dzieciaków i skomplikowanie rodziny Endera. To się może udac tylko przy zaangażowaniu fanów, specjalistów, pieniędzy, Orsona i szczęścia.

russy

Jak najbardziej się z Tobą zgadzam.
Miejmy nadzieję, że warto było czekać tyle czasu, zobaczymy co z tego wyjdzie :)

ocenił(a) film na 6
russy

No to trochę mi ulżyło ;-)
Jak Card będzie miał nadzór to się uspokoiłem.
Czekam z niecierpliwością na film i obym się nie zawiódł.

russy

http://www.filmweb.pl/film/Gra+Endera-2013-163903/discussion/reakcja+Orsona+Scot t+Card%27a,2026456

użytkownik usunięty
annael95

w takim razie nie oglądaj. przecież nikt cię nie zmusi do obejrzenia tego filmu

ocenił(a) film na 8
annael95

"Niszczycielska siła filmu" ale na filmwebie siedzisz :P

ocenił(a) film na 5
cpt1molo

Chodzi o psucie książek, a na filmwebie zaczęłam siedzieć jak zobaczyłam "Grę Endera"

annael95

Książka rewelacja, jedna z ulubionych, ma swój charakterystyczny klimat, który w znacznym stopniu skupia się na "portretach psychologicznych postaci" i to właśnie będzie najgorsze do odtworzenia.

annael95

No coz, tak samo bylo z Wladca Pierscieni, Gra o Tron, Harrym Potterem, z tych trzech to jedynie 5 i 6 pottera wyszly nie za fajnie, poczekamy, zobaczymy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones