PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=163903}

Gra Endera

Ender's Game
6,4 79 294
oceny
6,4 10 1 79294
5,5 14
ocen krytyków
Gra Endera
powrót do forum filmu Gra Endera

Krótko i na temat

ocenił(a) film na 8

Jako fan książki przyznam, że film mi się podobał. Wszystko mniej więcej jest przedstawione tak, jak powinno: Ender od razu się wyróżnia, jest urodzonym dowodcą, inni są lekko odarci z charakteru, brakuje wielu wydarzeń, ale jak to w filmie - nie da się wszystkiego przedstawić w 120 minutach, więc sporo rzeczy zostało potraktowanych pobieżnie. Zrezygnowano też z wątku z zaangażowaniem rodzeństwa Endera w media/politykę, co mi nie przeszkada zbytnio, gdyż trochę mnie to w książce nudziło i czytałem to już na siłę. Trochę śmieszą mnie komentarze o tym, że film odarto z jego głębii, otóż... książka też nie jest jakimś studium psychologii i wyznacznikiem skomplikowania, po prostu nie jest AŻ tak głęboka jak niektórzy uważają i to mnie mocno bawi. Ogólnie film mocno się śpieszy, wydarzenia dzieją się mega szybko, ale też jakoś mi to nie przeszkadza i ogólnie film jest niezły. Zapewne nie powstaną kolejne części, ale miło, że Gra Endera powstała i gratuluję odwagi twórcom, że wzięli na warsztat coś takiego i w miarę im się udało.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones