PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=809630}
8,2 224 172
oceny
8,2 10 1 224172
7,1 53
oceny krytyków
Green Book
powrót do forum filmu Green Book

Mahershala Ali zagrał bardzo dobrze (moim zdaniem lepiej niż w tak docenianym Moonlight), ale to Mortensen - jako Tony Vallelonga - daje prawdziwy popis!

Dobry humor + rewelacyjne aktorstwo = udany film.

sundayborn

Ten nowojorski akcent...

ocenił(a) film na 9
Justyna_0288

...ale że chwalisz czy krytykujesz? ;>

sundayborn

Chwalę : )Genialny był - Viggo i jego akcent

ocenił(a) film na 9
Justyna_0288

Aaaaa to ok, zgadzamy się :p Zagrał fenomenalnie, życzę mu Oscara z całego serca, chociaż wiem, że raczej nie ma szans.

ocenił(a) film na 8
sundayborn

Dlaczego nie ma szans?

ocenił(a) film na 9
Muwistar

Bo w jednym z wywiadów użył "słowa na n"...
Ale wciąż trzymam za niego kciuki.

ocenił(a) film na 10
Justyna_0288

Jego zachowanie żywcem przeniesione z "Chłopców z ferajny" - dał czadu! Udowodnił ze da sobie radę z każdą rolą. Moim zdaniem, on w tym filmie jest gwiazdą i jemu należy się Oscar :)

ocenił(a) film na 10
sundayborn

Ali jest tu lepszy niż w "Moonlight" z jednego prostego powodu: jest go tu więcej :)

ocenił(a) film na 9
Sqrchybyk

Ale nie jest to warunek wystarczający :D No i moim zdaniem nie tylko dlatego ;)

ocenił(a) film na 8
sundayborn

Pełna zgoda. Rola, która robi film. Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 8
astro77

Oj, tak Viggo był genialny w tej roli, ale czy wygra z Balem? Nie wiem.

ocenił(a) film na 9
Monik79

Roli Bale'a jeszcze nie miałem okazji widzieć, ale do tego momentu kibicuję Mortensenowi, zwłaszcza, że Bale ma już statuetkę ;)

Monik79

Miałam okazję obejrzeć oba filmy i bardziej trzymam kciuki za Viggo. Dla mnie sprawiał wrażenie bardziej naturalnego.

ocenił(a) film na 8
Raven_86

To prawda. Vigo byl po prostu Tonym.

ocenił(a) film na 9
astro77

Dla samej roli warto obejrzeć film :)) Odpozdrawiam ;)

ocenił(a) film na 8
sundayborn

Tak. Warto.

ocenił(a) film na 9
sundayborn

zgadzam się, genialny film, już dawno tak dobrego nie widziałem

ocenił(a) film na 7
sundayborn

co nie zmienia faktu, że w Moonlight był wspaniały.

ocenił(a) film na 9
sundayborn

Viggo wspiął się na wyżyny geniuszu. On tu nie gra, on po prostu „pożyczył”swoje ciało Toniemu Lip. I pozwolił mu z nim zrobić, co Tony tylko będzie chciał.

sundayborn

Mogę się pod tym podpisać. Film jest nie tylko udany. Dużo jest filmów dobrych, a nawet bardzo dobrych, które zwyczajnie nudzą. A Green Book? Wchodziłam na seans trochę zaspana, jak to zawsze gdy wstaję przed 4 rano i trochę się bałam, że usnę w fotelu. I co? A taka figa! Film wciąga od pierwszej chwili i ani przez chwilę nie nudzi. Za to mega szacun

ocenił(a) film na 10
Raven_86

Ja straciłem nadzieję na oryginalną historię opowiedzianą przez dzisiejsze kino. Ciągle sequele, remake'i i filmy komiksowe .Aż dziś poszedłem na "Green Book "; przyznam się, że nieco przez przypadek ponieważ nie ma już w repertuarze kina "Vice".Wiedziałem że Viggo to dobry aktor ale scenariusz, gra aktorów i reżyseria to po prostu zachwyt. Dlatego kochamy kino.Za takie historie jak ta.

ocenił(a) film na 4
bartimus

Że to jest oryginalna historia???? Yyyy co???

ocenił(a) film na 10
Lukasz_Broda

Przepraszam, mój błąd w treści.Historia jest oparta na faktach..Chodziło mi o to, że teraz panuje taki trend iż historie sfilmowane są filmowane ponownie, jak remake. Komiksowe historie też po raz kolejny widzimy w nowych odsłonach. Jakkolwiek nominację film ma w kategorii scenariusz oryginalny.

bartimus

"Inspirowana prawdziwą historią". To zdaje się, jeszcze mniej, niż "oparta na faktach".

bartimus

Sprawdzałeś Cinema City? U mnie, w Łodzi jest jeszcze jeden seans dziennie

ocenił(a) film na 7
bartimus

Przecież ten film to kopia "Nietykalnych" tylko bohaterowie zamienili się kolorami, no rzeczywiście oryginalne. Amerykańce często kopiują pomysły innych i sprzedają jako własne.

ocenił(a) film na 10
pingwin_z_Madagaskaru

Klasyczny przykład to filmy zerżnięte z Kurosawy lub "Infiltracja" Scorsese.

ocenił(a) film na 8
Raven_86

Ja jestem świeżo po seansie i też od 4.00 rano na nogach :-) . Nie zasnęłam i mimo późnej pory, wciąż nie jestem śpiąca. Film działa pobudzająco w pozytywnym, emocjonalnym znaczeniu.

Mila1505

Dokładnie. Jeden z tych, które chcesz mieć w swojej prywatnej filmotece na eksponowanym miejscu

sundayborn

oj tak. A najbardziej rozwaliła mnie scena w której Tony mówi do Doktora: "Pracowałem w nocnych klubach, widziałem różne skomplikowane sytuacje" (czy coś w tym stylu). Moment i sposób w jaki zrobił, sprawił że aż się wzruszyłam :).

ocenił(a) film na 8
sundayborn

Szkoda że to Baleowi dali globa:/

ocenił(a) film na 9
maciekb80

A nie zasłużył? Bo nie widziałem.

ocenił(a) film na 8
sundayborn

Za paplanie z tą jego dykcyjną manierą nie:/

ocenił(a) film na 4
sundayborn

A dla mnie nijak oddał włoską temperamentność...

ocenił(a) film na 9
sundayborn

Pełna zgoda. Vigo przebija M....

ocenił(a) film na 4
sundayborn

Bo rola w "Moonlight" była dużo bardziej subtelna i zniuansowana. Tu pojawia się w co drugiej scenie i wygłasza często monologi mające poruszyć widza więc oczywiście że taką rolę dużo łatwiej docenić.

ocenił(a) film na 9
sundayborn

Dlatego tym bardziej boli brak statuetki :(

ocenił(a) film na 9
la_belle_juliette

Bardzo :( chyba mu już nie dadzą statuetki...

ocenił(a) film na 9
sundayborn

Dokładnie mam takie same odczucia. Niestety Viggo w swojej karierze miał niewiele szans na naprawdę soczyste pierwszoplanowe role. Kibicowałam w tamtym roku przy Capitan Fantastic, kibicowałam w tym... i mocno wierzę, że jeszcze dostanie prawdziwą rolę z krwi i kości, bo jest genialnym aktorem.

ocenił(a) film na 9
la_belle_juliette

Ale skoro nie Akademia nie przyznała mu w tym roku przy tak przerysowanej roli Maleka...czy będzie mu skłonna dać w przyszłości?

ocenił(a) film na 8
sundayborn

Viggo powinien dostać Oscara, wygrał Ali bo czarny. Nagrodę za rolę pierwszoplanową zgarnął biały Malek, więc Akademia musiała się kierować rasowymi parytetami.

ocenił(a) film na 9
sebogothic

Ali też był bardzo dobry, tego nie mogę mu odmówić, ale Viggo żal :((

ocenił(a) film na 7
sundayborn

Mi sie jego postac do konca nie podobala. Byla trochę taka sztuczna. Po prostu grał on troche nienaturalnie w moim odczuciu.

ocenił(a) film na 9
nenyaaaa

Wcielanie się w prostego Włocha raczej nie jest naturalnym zachowaniem Mortensena, a wyszło mu to moim zdaniem świetnie. Ten akcent, typowo włoski temperament, energiczność! Wiadomo, wygląda nieco zaskakująco, jeśli znamy aktora z całkowicie innych ról, stąd odczucie nienaturalności. Tylko, że właśnie o to chodzi w aktorstwie, prawda? Dobry aktor potrafi wcielić się w postać całkowicie różną od niego samego, a Viggo poradził sobie z tym świetnie.

ocenił(a) film na 10
sundayborn

Zgadzam się w 100 procentaxh!! Swietny Vigo To rola zycia, zagrał fenomenalnie amam wrazenie jest niedoceniony:/

ocenił(a) film na 10
malina_4

Duzy zal ze nie dostal Oscara.. To byloby w pelni zasluzone

ocenił(a) film na 9
malina_4

Szkoda, oj szkoda, chociaż nie jest to niespodzianką.

ocenił(a) film na 10
sundayborn

Chciałbym takiego kumpla, jak Viggo.

ocenił(a) film na 9
sundayborn

Popieram w całej rozciągłości. Ten akcent, ruchy, charakteryzacja Viggo - to jest mistrzostwo. Za tę rolę powinien dostać Oscara.

sundayborn

Zasługiwał na Oscara jak mało kto, no ale bądźmy poważni, kto teraz traktuje Oscary na serio? Zazwyczaj wygra przedstawiciel jakieś mniejszości.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones