Green Lantern

2011 1 godz. 54 min.
5,6 79 036
ocen
5,6 10 79036
9 242
chce zobaczyć
3,9 7
ocen krytyków
{"rate":3.857143,"count":7}
{"type":"film","id":242379,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Green+Lantern-2011-242379/tv","text":"W TV"}]}

We wszechświecie równie olbrzymim, co tajemniczym, od wieków istnieje pewna niezauważalna, lecz potężna siła – obrońcy pokoju i sprawiedliwości, zwani Green Lantern Corps. Jest to grupa wojowników, którzy przysięgli strzec międzygalaktycznego porządku. Każdy z nich nosi pierścień obdarzający go nadzwyczajnymi mocami. Kiedy jednak pojawia się nowy wróg, Parallax, który grozi, że zniszczy układ sił we wszechświecie, losy Green Lantern Corps oraz Ziemi spoczywają w rękach najmłodszego rekruta, Hala Jordana (Ryan Reynolds), pierwszego człowieka w szeregach organizacji. Jeśli wspierany przez innego pilota – swoją ukochaną z dzieciństwa, Carol Ferris (Blake Lively) – szybko nauczy się panować nad nowymi mocami i odnajdzie w sobie odwagę, by pokonać swe lęki, to być może stanie się nie tylko osobą, bez której pokonanie Parallaxa nie byłoby możliwe, ale także największym wojownikiem Green Lantern.

opis dystrybutora kino

Hal Jordan (Ryan Reynolds) należy do amerykańskich sił powietrznych. Jego losy nabierają zupełnie nowego biegu, kiedy z rąk umierającego kosmity Abina Sura otrzymuje zielony pierścień. Wkrótce odkrywa, jaką moc posiada niesamowity przedmiot. Odtąd jego przeznaczeniem jest ochrona niewinnych mieszkańców kosmosu razem z "Korpusem Zielonych Latarni". Na widnokręgu jednak pojawia się arcy-złoczyńca. Wszechświatowi zagraża ogromne niebezpieczeństwo. Roztrzepany dotąd Hal decyduje się dowieść, że zasługuje na miano Zielonej Latarni, konfrontując się z samym Paralaxem.

BigDadddy
opis użytkownika

We wszechświecie od wieków istnieje potężna siła. Jej strażnikami są członkowie Korpusu Zielonych Latarni, odpowiedzialni za pokój i sprawiedliwość. Bractwo wojowników posiada zielone pierścienie, które dają im nadprzyrodzoną siłę. Kiedy jednak złoczyńca Parallax zaczyna zagrażać istnieniu kosmosu, jedyną nadzieją staje się Ziemianin - utalentowany, choć zbyt pewny siebie pilot testowy Hal Jordan (Ryan Reynolds). Jak dotąd, Zielone Latarnie nie darzyły ludzi wielkim szacunkiem i zaufaniem. Hal będzie pierwszym człowiekiem, który dostąpi zaszczytu założenia pierścienia. Jeśli uda mu się przezwyciężyć własne lęki, nie tylko pokona Parallaxa, ale też stanie się najznamienitszym wojownikiem w historii Zielonych Latarni.

radek0000005
opis użytkownika

W ogromnym wszechświecie, od wieków istnieje elitarny oddział obrońców pokoju i sprawiedliwości, zwany Korpusem Green Lantern. Kiedy nowy wróg, Parallax, grozi, że zniszczy wszechświat, los Ziemi oraz los Korpusu leży w rękach ich nowego rekruta, pierwszego człowieka zwerbowanego do grupy obrońców pokoju: Hala Jordana (Ryan Reynolds).

opis dystrybutora dvd

Miliardy lat temu rasa Nieśmiertelnych ujarzmiła najpotężniejszą istniejącą moc - szmaragdową energię siły woli. Ci Nieśmiertelni, Strażnicy Wszechświata, zbudowali planetę Oa, z której mogli strzec wszelkie istnienie. Podzielili Wszechświat na 3600 sektorów. Do każdego z nich wysłano zasilany siłą woli pierścień w celu wybrania rekruta. W posiadanie pierścienia mogli wejść tylko nieustraszeni. Z rekrutów utworzono międzygalaktyczną armię strażników pokoju znaną jako Korpus Green Lantern. Jednym z najpotężniejszych zagrożeń w historii Korpusu był zasilany żółtą siłą strachu Parallax. Został on uwięziony na planecie Ryut. Udaje mu się jednak uciec. Pół roku później Parallax atakuje Abina Sura, legendarną Zieloną Latarnię. Ciężko ranny wojownik rozbija się na Ziemi i wysyła pierścień w celu wybrania następcy. Wybór pada na Hala Jordana (Ryan Reynolds), cechującego się dużą pewnością siebie utalentowanego pilota oblatywacza. Hal musi teraz nauczyć się kontrolować nowe moce i nabrać odpowiedzialności, by móc zmierzyć się z Parallaxem i udowodnić, że zasługuje na zaszczyt bycia pierwszym człowiekiem w historii Korpusu Green Lantern.

Melvin_Purvis
opis użytkownika