PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5944}

Greystoke: Legenda Tarzana, władcy małp

Greystoke: The Legend of Tarzan, Lord of the Apes
6,2 10 539
ocen
6,2 10 1 10539
6,0 4
oceny krytyków
Greystoke: Legenda Tarzana, władcy małp
powrót do forum filmu Greystoke: Legenda Tarzana, władcy małp

Ocena 5,9?!

ocenił(a) film na 7

No bez jaj...

ocenił(a) film na 6
grzegorzszuba

Film to nie wino.

grzegorzszuba

Gdy zobaczylem ocene , o malo z krzesla nie spadlem. Czysty debilizm!

morgoth_1973

Ale za mała, czy za duża? :D
Bo nie rozumiem [nie oglądałem filmu jak coś] ';p

AdamBayern01

Dla mnie to arcydzielo kina. Pierwszy raz ogladalem go w kinie, w latach osiemdziesiatych, zrobil wtedy na mnie piorunujące wrazenie.

morgoth_1973

A masz go gdzieś ściągniętego? Nie mogę go nigdzie znaleść :/

AdamBayern01

Nie sciagalem go nigdy, w tv lecial kilka razy.
ale jest tu http://thepiratebay.se/search/Greystoke:%20The%20Legend%20of%20Tarzan,%20Lord%20 of%20the%20Apes/0/99/0 tylko nie wiem co z napisami, sprobuj w napiprojekt moze tam znajdziesz napisy.

morgoth_1973

Już 6.0, małe światełko w tunelu jest ;)

morgoth_1973

Fakt, najlepsza opowieść o Tarzanie (taka pogłębiona wersja przygodówki Burroughsa) jaka została dotychczas w kinie opowiedziana, z bardzo dobrą rolą, średnio utalentowanego aktora (nie oszukujmy się, Lambert ma szczyt kariery już dawno za sobą - właśnie do połowy lat 80-tych, potem była już równia pochyła).
Zgadzam się z przedmówcą, wtedy (a myślę że i obecnie - w zalewie CGI) robił bardzo duże wrażenie.
Dlatego ocena na Filmwebie to czysta niedorzeczność (czyżby fani Transformersów w natarciu :)).

ocenił(a) film na 6
morgoth_1973

Może w latach 80-tych robił wrażenie. Może wśród filmów o Tarzanie jest jednym z lepszych. Ale patrząc na niego jak zwykły film ocena 6 jest w pełni zasłużona. Film jest naiwny, nudny, odrealniony, łatwo przewidywalny. Ponadto mnóstwo w nim niedomówień i sprzeczności. Mimo to ogląda się go z uwaga, dlatego jest aż 6, chociaż można by się postarać bardziej. Z drugiej strony z tak naiwnej historii ciężko wykrzesać coś znacznie lepszego.

Blastboy

W tym właśnie szkopuł - dobrze, że jest nakręcony kilkadziesiąt lat temu, bo wówczas robiono takie filmy lepiej niż dziś.

ocenił(a) film na 7
morgoth_1973

Filmweb słynie z tego, że bardzo wysoko cenione filmy mają tu zaniżone oceny np:
Lawrence z Arabii 1962, Becket 1964, Lew w zimie 1968,
Szczęki 1975, Robocop 1987, Jurajski park 1993.

grzegorzszuba

Film rewelacyjny. Też byłam zszokowana tak niską oceną...

grzegorzszuba

Ja kiedy mam wątpliwosci czy film ma zaniżoną albo zawyżoną ocenę sprawdzam jeszcze IMDb.
A tam ocena 6,2/10 from 10 654 users.
http://www.imdb.com/title/tt0087365/?ref_=sr_1
Na mój gust zaniżona ;-)

Immortal_Nitokris

Wczoraj dałem naciągane 7/10, teraz jest powtórka w tv i daje uczciwą ocene 6/10 której nie zmienie.
Film do obejrzenia na 1 raz. Wczoraj oglądałem troche i dziś troche i nie widzę tu nic wybitnego, ale pierwsza część w dżungli bardziej mi się podobała.

ocenił(a) film na 7
Immortal_Nitokris

Większość pamięta go z VHSów z młodości albo dzieciństwa i przez ten pryzmat ocenia. Czasem szkoda mi odświeżać tego typu filmów, żeby nie psuć sobie wspomnień.

seastian

Czyli co, zestarzał się (moim zdaniem nie)? Dziś lepiej by go nakręcono?...

jan_niezbedny0

Stawiam piwo, że dzisiaj byłoby za dużo CGI (jak w "TARZAN: LEGENDA" z 2016) oraz nowa wersja byłaby również za bardzo dopasowana pod współczesnego widza, który przyzwyczaił się do szybkiego budowania akcji i na film w tym samym stylu co "Greystoke" zwyczajnie nie wybrałby się do kina. Studio nie podjęłoby takiego ryzyka i przez konflikt (i kompromis) między reżyserem a biurokratami wyszłoby "średnie kino" do połknięcia w weekendowy wieczór.

ghost_cinema

Dobre określenie - "do połknięcia". Tak właśnie dziś robią kino gatunkowe, Przygodowe, sensacyjne etc.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones