PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=190316}

Grudge - Klątwa 2

The Grudge 2
5,9 29 429
ocen
5,9 10 1 29429
Grudge Klątwa 2
powrót do forum filmu Grudge - Klątwa 2

Przecież japońskie są najlepsze. Szczególnie jeśli chodzi o horrory to Japończycy są świetni.

ocenił(a) film na 5
pawel_nowakk

może po to by łatwiej było rozróżnić aktorów

David_t1000

Widzę, że lubisz pisać głupoty. :)

ocenił(a) film na 5
pawel_nowakk

mam pytanie: nie miałeś nigdy trudności żeby odróżnić jednego bohatera od drugiego w azjatyckim filmie? Ja tak, dlatego uważam, że aktorzy grający w filmach azjatyckich powinni bardziej różnić się od siebie pod względem wyglądu. Oglądając filmy amerykańskie, nigdy nie mialem takich trudności, więc może i japończycy w tworzeniu filmów są bardzo dobrzy, ale oczu to oni za bardzo nie mają.

David_t1000

Zaskoczyłeś mnie tym, gdyż nigdy nie miałem problemu z rozróżnieniem bohaterów w japońskich filmach.

ocenił(a) film na 5
pawel_nowakk

być może była to wina kiepskiej jakości flimu który oglądałem, co nie zmienia faktu że zatrudnienie bardziej różnie wyglądających azjatek znacznie pomogłoby mi w rozróznieniu kto jest kim. Zdarzylo mi się tak tylko raz: http://www.filmweb.pl/film/Bunshinsaba-2004-132546 z początku wszystko fajnie, ale później aż roi się od bliźniaczo podobnych aktorek, dodam że film oglądałem bardzo poźno. Trza brać to pod uwagę : )

David_t1000

Możliwe jest, że celowo miały być podobne. : )

pawel_nowakk

To jest po prostu niemożliwe i ściemniasz. Wszyscy azjaci czy to chińczyk, koreaniec, tajlandczyk czy wietnamczyk albo jakiś inny skośnooki wyglądają i grają tak samo, różnią się jedynie wzrostem, zarostem na twarzy albo okularami na nosie, a tak poza tym to wszyscy są jednakowi. Dlatego skośnoocy w ogóle nie powinni kręcić filmów, bo w żadnym nie idzie się połapać kto jest kim. I jeszcze ten język, który każdy brzmi jednakowo. No po prostu nie ogarniam jak można się połapać w kinie azjatyckim.

Andrzejek324

To samo możesz powiedzieć o większości krajów europejskich. Też po wyglądzie ich nie rozpoznasz.
Polak, rosjanin, czech, węgier, niemiec, holender, brytyjczyk, francuz też nie różnią się wyglądem i podobnie osoby z wielu innych państw.

A odnośnie języka to już totalnie bredzisz bez sensu. Chociażby chiński od japońskiego się bardzo różni i chyba trzeba być głuchym, żeby tego nie zauważyć.

pawel_nowakk

Z tym, że wszyscy Europejczycy nie wyglądają tak samo a skośnoocy tak. Nie idzie jednego od drugiego odróżnić Nie dość, że wyglądają identycznie to jeszcze wszyscy tak samo gadają i nie wmówisz mi, że jest inaczej.

Andrzejek324

Zacznij oglądać więcej japońskich filmów to zaczniesz dostrzegać różnice.
Są całkiem spore.

pawel_nowakk

Nie dam rady żadnego obejrzeć, bo nie sposób odróżnić postaci w nich grających. Nie dość, że wyglądają wszyscy identycznie to jeszcze wszyscy aktorzy są tak samo drętwi. Ten kontynent powinien dostać dożywotni zakaz kręcenia filmów.

Andrzejek324

Już zaczynasz przesadzać i nie wiem czy celowo trollujesz czy jakiś ułomny jesteś.

pawel_nowakk

Nie przesadzam tylko piszę jaka jest prawda.

Andrzejek324

Zaślepiony jesteś.

ocenił(a) film na 4
David_t1000

Ja potrafię odróżnić Jackiego Chana od Kena Watanabe. Dobry jestem!

pawel_nowakk

nie koniecznie ju on jest nie straszny i nie ciekawy do tego TA wersja kayako ehh cały czas zakrywa oczy jakby miała dawna

bartix_wisnia97

Jeśli mowa o klątwie to świetna była ta pierwsza z 2000 roku.

pawel_nowakk

oczywiście klątwa grudge jest fajna ale ja mówię o wersji japońskiej

bartix_wisnia97

A ja o czym? Mówię o pierwszej japońskiej klątwie z 2000 roku.

ocenił(a) film na 8
pawel_nowakk

Błąd Kanada robi najlepsze horrory a Japończycy rzadko robią jakieś dobre filmy

Sebastian_O_filmweb

Mowa o oryginalnych horrorach. Wtedy japońskie są najlepsze. Remake już nie będzie miał tego klimatu. Ogólnie Japończycy stawiają w dużym stopniu na psychologię w horrorach, a mniej na efekty.
Ogólnie co do filmów to różnie bywa. Nie inwestują tyle kasy co w USA, ale i tak wiele mają świetnych, bo dużo lepszy klimat.

ocenił(a) film na 8
pawel_nowakk

Może czasem Ok ale nie zapominaj że większość japońskich horrorów są bardziej pojechane niż straszne np Królik doświadczalny który był katastrofom i Naked Blood

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones