PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=681825}

Gwiazd naszych wina

The Fault in Our Stars
7,4 226 698
ocen
7,4 10 1 226698
4,4 20
ocen krytyków
Gwiazd naszych wina
powrót do forum filmu Gwiazd naszych wina

Mam pytanie do tych co znają książkę jak potoczą się losy Hazel i Gusa? Czy ona umrze?

ocenił(a) film na 8
justyna280

Jesteś pewna że chcesz to wiedzieć przed obejrzeniem filmu albo przeczytaniem książki? Bo według mnie to ci zabierze sporo przyjemności z oglądania lub czytania.

ocenił(a) film na 10
justyna280

SPOOOOOOOOOOOOOOOJLER
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
on umrze :(

Microela

Hej, ale pamiętaj, że mimo że w książce Green opisał tylko śmierć Gusa to i tak prawdopodobnie Hazel w niedługim czasie do niego dołączy, przecież też miała raka ;)
Nie wiem jak Ty, ale ja skończyłam książkę ze świadomością, że prędzej czy później historia Hazel także się skończy i to jest wspaniałe, bo przeważnie w tego typu książkach jedna strona umiera, a druga - mimo że w rozpaczy to żyje sobie dalej, ale tutaj tak nie będzie i to właśnie wyróznia ta książkę spośrób innych ;-)

ocenił(a) film na 8
nutria_00

Masz całkowitą racje, to wyróźnia tę książke, to nadaje jej jeszcze więcej piękna. :-)

nutria_00

Nutria, naprawdę uważasz, że śmierć obojga kochanków to jest to, co tę książkę wyróżnia? No więc, wyobraź sobie, że hen, hen, dawno temu została napisana książka o mniej więcej tym samym - nosi ona tytuł: "Romeo i Julia".:)

Nick_filmweb

Nie napisałam, że smierć obojga bo notabene w książce tylko Gus umarł, chodziło mi bardziej o to wrażenie, które końcówka wywołała - takiej niedokończonej książki, bo wszyscy wiemy że na Hazel tez przyjdzie czas, aczkolwiek nie zostało to opisane i możemy się tylko domyślać jak, gdzie i kiedy, także nie rozumiem porównania do 'Romea i Julii' bo to dwie rózne historie o całkiem innym zakończeniu :)

nutria_00

Po prostu otwarte zakończenie i tyle. Mniej lub bardziej. W żaden sposób nie wyróżnia to tego filmu.Kto wie a może nastąpi cud i Hazel wyzdrowieje?

Sama książka jest naprawdę fajna, naprawdę dobrze napisana.

Nick_filmweb

Cóż, to Ty tak sądzisz, ja mam inne zdanie :)


Jeśli chodzi o książki przeznaczone głównie dla nastolatków - jedna z najlepszych!

ocenił(a) film na 6
Nick_filmweb

Sądziłam, że książka skończy się tak ja ta, którą czytała Hazel i Gus. Tzn., że urwie się ni stąd ni zowąd. Była ciekawa, jednak czytając opinie w Internetach, spodziewałam się czegoś nadzwyczajnego. Dużo bardziej podobało mi się Jodi Picoult "Bez mojej zgody" - wielowątkowa, zaskakująca, wzruszająca na wielu płaszczyznach (film się nie umywa).

ocenił(a) film na 8
justyna280

No to teraz już wiesz, niestety on umrze, dla mnie to było wielkim zaskoczeniem, przez jakieś 200 stron nawet coś takiego przez głowe mi nie przeszło, ale stało się i to jest kolejny plus dla tej książki, ogólnie cała jest cudowna, serdecznie ci ją polecam.

EverybodyLoveBooks

Dzięki, a co z Hazel wyzdrowieje?

ocenił(a) film na 8
justyna280

Nie :-(

EverybodyLoveBooks

Jeszcze raz dzięki. Nie zepsuje mi to przyjemności z czytania lub oglądania, po prostu lubię czasami wiedzieć choć domyślałam się, że nie jest to historia z cyklu żyli długo i szczęśliwie i przypuszczałam, że może się smutno skończyć. choć nie przypuszczałam, że dla obojga.

ocenił(a) film na 6
justyna280

Też lubię wiedzieć czasem jak coś się skończy/potoczy - uwielbiam czytać spoilery ;)

ocenił(a) film na 7
EverybodyLoveBooks

Dla mnie również było to zaskoczeniem, dlatego żaden film, nawet najlepiej zrobiony, nie odda klimatu tej książki. Przyznam, że powaliła mnie na kolana... Po jej przeczytaniu, długo dochodziłem do siebie i na pewno zostanie w mej pamięci na zawsze..

ocenił(a) film na 8
Sosino

Ja miałam tak samo i na pewno po obejrzeniu filmu znowu ją przeczytam. :-)

ocenił(a) film na 7
EverybodyLoveBooks

I bardzo dobrze :}

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones