PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=525}

Gwiezdne wojny: Część V - Imperium kontratakuje

Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back
8,1 305 082
oceny
8,1 10 1 305082
8,4 36
ocen krytyków
Gwiezdne wojny: Część V Imperium kontratakuje
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Część V - Imperium kontratakuje

Najlepsza część sagi

ocenił(a) film na 10

Na drugim miejscu "Nowa nadzieja". Na trzecim "The return of the Jedi". Dobre rozwinięcie poprzedniej części.

ocenił(a) film na 8
Tatar

u mnie tak samo, wszystkie części prezentuja wysoki poziom, świetna przygoda można oglądać po kilka razy i wciąz będzie sie podobał.

ocenił(a) film na 10
Thief_

Ale nie da się ukryć, że stara trylogia jest lepsza od nowej.

ocenił(a) film na 9
Tatar

ja tam wszystkie lubie pozdro

ocenił(a) film na 10
Tatar

Ja jednakowoż stawiam Powrót Jedi przed Nwą Nadzieją. Ale to tylko ze względu na mrok panujący w tej części, który jest rozwinięciem mrocznej atmosfery V oraz za Bitwę o Endor. Do tej pory efekty użyte do nakręcenia tych scen są dla mnie jednymi z najlepszych.

Pozdr.

ocenił(a) film na 10
Tatar

te starsze części są o niebo lepsze od tych nowych

ocenił(a) film na 8
HanSolo4

miałem na mysli starą trylogie, głupio wyszło.

ocenił(a) film na 10
Tatar

1. Ep. V
2. Ep. VI
3. Ep. IV
.
4. Ep. III
.
.
.
5. Ep. II
.
.
.
6. Ep. I

ocenił(a) film na 10
Tatar

Dla mnie cała stara trylogia to arcydzieło i nie jestem w stanie ocenić poszczególnych części, traktuję je jako całość (i jak całość z reguły oglądam, jeśli odpalam Nową Nadzieję to w kolejce już czekają Imperium i Powrót).

A nowe części, cóż... Można od czasu do czasu obejrzeć, ale trochę oczy bolą od tych wszystkich fajerwerków, przerost formy nad treścią i według mnie brak klimatu, no może poza końcówką Zemsty Sithów.

ocenił(a) film na 10
pan_dziejaszek

Od młodości Anakina Skywalkera wolę przygody jego dzieci i ich przyjaciół.

użytkownik usunięty
Tatar

Ten film zapamiętam na zawsze (chociaż nigdy nie obejrzałam wszystkich części - tak porządnie - od początku do konca- podoba mi się jednak klimat opowieści), gdy go sobie spokojnie oglądałam, umierał ktoś bardzo dla mnie ważny.

ocenił(a) film na 6
Tatar

Najlepsza część starej trylogii. Jak dla mnie to:
Zemsta Sithów 7/10
Imperium kontratakuje 6/10
reszta 5/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones