PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=671051}

Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy

Star Wars: Episode VII - The Force Awakens
7,2 240 800
ocen
7,2 10 1 240800
7,4 40
ocen krytyków
Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy

Film wspaniały. Godna kontynuacja Sagi. Powiela pewne wzory, schematy z poprzednich części, ale o to w Star Warsach chodzi - "It's like poetry. They rhyme." - jak to mawiał GL :D

ocenił(a) film na 10
Geisler

Zgadzam się :) Nade wszystko zachwyt wzbudzają obrazy, scenerie, maski, brak sterylności, pył, kurz, łachy - wszystko to, co nadawało klimat starej trylogii. Sama fabuła nie mogła być bardziej starwarsowa. Prosta i baśniowa. Dobro i zło.
Nie znam fana, któremu by się film nie spodobał.

ocenił(a) film na 2
nillvo

No ja znam choćby siebie - Fabuła ściągnięta z części starej trylogii, (którą uwielbiam) Dialogi drętwe do bólu, dobór nowych aktorów FATALNY, jedyny, który ze starej gwardii wyglądał najlepiej, czyli Luke, wystąpił minutę na końcu, bo niestety Lea i Solo już za starzy do ról "pistoletów", ten Finn to wyglądał jak goguś z Bronxu, który grał w jakimś filmie o murzyńskiej dzielnicy i przypadkiem zaplątał się na plan "Gwiezdnych wojen", "imperator" śmieszył, zamiast wzbudzać respekt, główny wódz "złych" w ogóle bez wyrazu, a o rola Drivera może by jeszcze przeszła, gdyby przez cały film chodził w hełmie... Tylko z wielkiego sentymentu dla starych części daję 3.

ocenił(a) film na 10
ostry_cenzor

Szczerze Ci współczuję. Mówisz o sentymencie, więc nie mam pewności czy kiedykolwiek byłeś fanem, czy po prostu uwielbiałeś starą trylogię. Ja przyznam szczerze niesamowicie przeżywałem pierwszy kontakt ze starą trylogią. I teraz gdy pojawiło się TFA wszystko odżyło. Cieszę się, że film jest lepszy niż sobie mogłem to wyobrazić i dziwie się, że inni ludzie tego nie dostrzegają - a wręcz przeciwnie. Czułbym na ich miejscu niesamowitą gorycz - w przypadku fanów. Stąd współczucie. Nie jestem w stanie się zgodzić z ani jednym Twoim słowem, jakbyś obejrzeli dwa różne filmy. Tym większe moje zdziwinie. Ale tak jest skontruuwany świat, gdyby nie różnica gustów i smaku, byłoby...drętwo.

ocenił(a) film na 1
nillvo

I mówi to ktoś kro TFA ocenił na 10

ocenił(a) film na 10
Gokussb

Dorośli rozmawiają, małe trolle siedzą cicho.

ocenił(a) film na 1
nillvo

Chcesz czy nie to temat publiczny . Więc cytat ; Dorośli rozmawiają, małe trolle siedzą cicho . Na nic ci sie nie zda , bo to NIE jest argument .

Więc zabłysnąć ci sie nie udało

ocenił(a) film na 10
Gokussb

Odpowiem Ci tylko wtedy, jeśli Ty posłużysz sie jakimkolwiek argumentem. Póki co zaczepiasz, trollujesz, wypowiadasz się usilnie w temacie SW. Masz całą masę innych filmów uznanych przez cały świat, które oceniłeś na 1. Idź zygać tam.

ocenił(a) film na 1
nillvo

Badziwie 2015 roku i najgorsza część . Odgrzewany kotlet ,prequele znacznie lepsze od tego . Nie godne tytułu Gwiezdne wojny film.Plagiat Nowej Nadziei

O to co o TFA sądzę . I znowu ci sie zabłysnąć nie udało , i ja nie żygam jak tu ująłeś i tyle .

ocenił(a) film na 10
Gokussb

Tutaj się nie najesz, będzie chodził głodny :)

ocenił(a) film na 1
nillvo

Nie chodzi mi o to by sie najeść i tyle . Ty współczujesz ludziom którym TFA sie nie podoba ?? Dziwny z ciebie gościu , przyjmij do wiadomości że ; NIE każdy jest z TFA zachwycony jak ty .

ocenił(a) film na 6
nillvo

Klimat gwiezdnych wojen zawsze "robila" genialna muzyka. Tak w starej jak i w nowej trylogii. A teraz wymien choc jeden kawalek z tego filmu ktory zapada w pamiec. Choc jeden! Nie ma takiego. Wszystkie ktore zwracaja uwage w filmie to stare utwory. Z nowych nic kompletnie nie zapada w pamiec.

ocenił(a) film na 1
Geisler

Jakby TFA było wspaniałym filmem i godną kontumacją sagi , to któraś ze stacji tv dawno by puściło to w emisji . Jeszcze do tego NIE doszło , ja jestem jednym z przeciwników tej części sw, i całe szczęście że w tv nie leci .

ocenił(a) film na 2
Geisler

Jakie "zwycięstwo"? Fabuła ściągnięta z części starej trylogii, (którą uwielbiam) Dialogi drętwe do bólu, dobór nowych aktorów FATALNY, jedyny, który ze starej gwardii wyglądał najlepiej, czyli Luke, wystąpił minutę na końcu, bo niestety Lea i Solo już za starzy do ról "pistoletów", ten Finn to wyglądał jak goguś z Bronxu, który grał w jakimś filmie o murzyńskiej dzielnicy i przypadkiem zaplątał się na plan "Gwiezdnych wojen", "imperator" śmieszył, zamiast wzbudzać respekt, główny wódz "złych" w ogóle bez wyrazu, a o rola Drivera może by jeszcze przeszła, gdyby przez cały film chodził w hełmie... Tylko z wielkiego sentymentu dla starych części daję 3.

ocenił(a) film na 1
Geisler

Żadne zwycięstwo !! . Fabuła ściągnięta ze starszej trylogii

Gokussb

Fabuła owszem, zbyt wtórna i zerżnięta z "Nowej Nadziei" (zwłaszcza w drugiej połowie filmu), jednak postacie są ciekawe, widzowie mogą im kibicować i angażować się emocjonalnie.

Tak więc: fabuła kiepska, jednak postacie fajne i aspekt emocjonalny też jest mocną stroną tego filmu. Czyli film nie jest aż tak zły. Jest niezły/dobry, choć bez rewelacji.

ocenił(a) film na 6
Trojden

Postaci ciekawe? Raczej kompletnie niewiarygodne. W tym filmie po dwoch minutach kazdy z kazdym jest jak stary druch z ktorym beczke soli zjadl.

ocenił(a) film na 1
Trojden

które postacie z TFA są według ciebie ciekawe ?? Przecież to jest kompletna niewiarygodność

użytkownik usunięty
Geisler

Jaki cygan. Może w tłoku ujdzie, ale szału ni ma. Kupa odgrzanych kotletów, mało co nowych pomysłów. Gwiezdne wojny w sumie jakimś ambitnym filmem nie są, ale można było zrobić je lepiej. Abrams to cwel.

ocenił(a) film na 8

zajmijcie się już Ostatnim Jedi, a nie odpowiadaniem na mój komentarz sprzed dwóch lat.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones