PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=714149}

Han Solo: Gwiezdne wojny - historie

Solo: A Star Wars Story
6,7 78 041
ocen
6,7 10 1 78041
6,1 36
ocen krytyków
Han Solo: Gwiezdne wojny historie
powrót do forum filmu Han Solo: Gwiezdne wojny - historie

Darth Maul

ocenił(a) film na 4

Zastanawiam się - jakim cudem uśmiercony w "Mrocznym widmie" Maul pojawia się w "Hanie Solo". Policzmy to sobie. "Mroczne widmo" rozgrywa się w czasach, kiedy ojciec Luka Skywalkera jest jeszcze dzieckiem, a Obi Wan Kenobi jest młodym człowiekiem. Mroczne widmo dzieli od "Nowej nadziei" jakieś... 40 lat? Obi Wan - ok, ma te 60-70 lat, ale Han Solo ma... 30? 35? jakim cudem? Powinien mieć ok. 60, prawda?

jos_fw

32 lata dzieli miedzy Mrocznym Widmem a Nową Nadzieją. Han Solo w tym filmie ma około 20 lat 13 lat mniej niż w Nowej Nadzieji. Maul w tym Solo może mieć około 45-55 , tatuaze na twarzy i nie widać że jest stary .W Mrocznym widmie Kenobi i Maul byli mniej wiecej równolatkami. Kazdy fan SW wie że Maul nie zginął w Mrocznym Widmie.Maula przy boku imperatora zastąpił hrabia Dooku,. a potem po śmierci Dooku, Vader. Wtedy Maul zrozumiał że był tylko narzędziem do walki z Jedi. Palpatine miał inne plany co do pewnego Sitha przy swoim boku. Maul został odrzucony , szukał sensu istnienia szukał zemsty na Imperatorze. Palpatine interweniował i pokrzyżował jego plany. Maul spadł z piedestału i stał się troche wlóczęgą.

ocenił(a) film na 4
darecki77

Jestem fanem GW, a nie wiem, że Moul nie ginie. Jakim cudem? W którym filmie to wyjaśniają? jakim cudem przeżył, rozpłatany na pół i spadający w czeluść? Jesli to było w jakiejś książce, to za bardzo bym się nie przywiązywał, bo nikt nie przejmuje książkami z tego uniwersum, a najmniej scenarzyści GW.

jos_fw

to historie z kreskówek, wiem że takie odgrzewane kotlety nie smakują za bardzo, teraz Palpatine w The Rise Of Skylwaker .Wygląda na to że Disney całkiem sobie w stope strzeli jak Palpatine będzie żywy.Ja po premierze Mrocznego Widma byłem zły że nie zobacze Maul w Ataku Klonów. Za szybko go filmowcy ,,uśmiercili" Polubiłem tą mordke.

ocenił(a) film na 4
darecki77

Postać fajna, ale jeśli przeżył, to wyjaśnia, że "Han Solo" rozgrywać się może znacznie później niż akcja "Mrocznego widma", a wtedy wiek bohaterów mniej więcej pasuje.

jos_fw

No tak ,,Han Solo'' dzieje się między ,,Zemstą Sith'' i ,,Nową Nadzieją''. Za 13 lat Han spotka Luka i Leie .

ocenił(a) film na 4
darecki77

Ok, dzięki za wyjaśnienia (możesz dać namiar, w jakiej kreskówce dowiadujemy się, że Moul przeżył - i w jaki sposób?).

jos_fw

star wars clone wars były sezony, łoo odcinka nie pamiętam lata temu ogladałem. Disney wskrzesił Maula w Solo może doczekamy się filmowych wyjaśnien bo osobiście wole jednak filmy niż animacje.I rzeczywiscie można się pogubic co gdzie było, do tego jeszcze ksiązki i komiksy, prawdziwy gąszcz

jos_fw

tu jakaś wzmianke o Maul znalazłem z 2011 roku.https://star-wars.pl/News/13851,Darth_Maul_w_TCW_UPDATE.html

ocenił(a) film na 4
darecki77

Dzięki

jos_fw

https://www.youtube.com/watch?v=jbSEaP20SFY

ocenił(a) film na 8
jos_fw

W Wojnach Klonów. nie pamiętam który sezon ale warto obejrzec całość. jest wątek Maula i jego brata, Imperatora, klony i rozkaz 66, siostry nocy, Mandalorian, nawet darth bane. wszystko. ten serial jest 10x lepszy niż trylogia prequeli.

ocenił(a) film na 4
darecki77

Skoro Maul przecięty na pół przeżył, to nie ma przeciwwskazań, żeby ten cały Snoke też przeżył. Pytanie co z Dooku? Czy głowę da się przyszyć? :P

Kuba_64

Pytaj Disneya czy przyszyją głowe Dooku. Nie jestem zwolennikiem wskrzesania w SW typków przeciętych na pół.

ocenił(a) film na 4
darecki77

Ja tam lubię Maula o wiele bardziej niż każdą postać wprowadzonych do SW przez Disneya, tylko że to to już mi się kojarzy ze sceną z Sensu życia wg Monty Pythona: "Ale czy noga odrośnie?" ;)

Kuba_64

Maul zrobił na mnie duże wrażenie, jeszcze Jango Fett i Grievous. Nowe postacie to dla mnie meh, Baby rządza, a Phasma mogła by być facetem i Hux też bo ciotowaty i wkurza ogólnie. Wena gdzieś uciekła, nawet John Williams skomponował muzyke na odwal się

ocenił(a) film na 8
jos_fw

Historia jego powrotu został przedstawiona w odcinkach:
Brothers, oraz Revenge w serialu Wojny Klonów (The clone wars) zaś założenia syndykatu przestępstw w Revival, Eminence, Shades of Reason i Lawless,


zaś ewentualne historie o innych postaciach z tego serialu w odcinkach:

Nightsisters, Monster , Witches of the Mist, Massacre, Bounty oraz Mandalore Plot, Voyage of Temptation,Duchess of Mandalore, Corruption

ocenił(a) film na 3
mistrz_sheldon

przecież to kretyński pastisz , gdzie tu się spójności doszukiwać

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones