PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=714149}

Han Solo: Gwiezdne wojny - historie

Solo: A Star Wars Story
6,7 78 149
ocen
6,7 10 1 78149
6,1 37
ocen krytyków
Han Solo: Gwiezdne wojny historie
powrót do forum filmu Han Solo: Gwiezdne wojny - historie

Rzadko kiedy wystawiam filmom, które obejrzałem w kinie, notę niższą niż 7/10. Ale tym razem więcej niż 6/10 nie dam.

Niby oglądało się całkiem okej, ale brak emocji i stawki w tym filmie sprawił, że produkcja momentami była nudna i słabo angażująca widza. Trudno też znaleźć tu bohatera, za którego trzymałoby się kciuki. Fabuła filmu nie jest zbyt porywająca, a i sceny akcji - mimo że zrobione bardzo dobrze - nie sprawiły, bym oglądał nowe Star Warsy z otwartą buzią.
Stylistyka i efekty specjalne w filmie oczywiscie na plus, ale to trochę za mało. Bohaterowie próbowali tu zdobyć jakieś paliwo, a jaz kolei jako widz mam wrażenie, że Star Warsom to paliwo powoli się wyczerpuje. Ba - jest go już naprawdę niewiele. Zabrakło ciekawego pomysłu i charyzmatycznych postaci, którzy staliby się dla widza jak rodzina.
A młody Han Solo... cóż. Do Harrisona Forda to mu jednak trochę brakuje.

Zdecydowanie bardziej podobało mi się "The Last Jedi", które dostało ode mnie solidne 9/10. Przynajmniej film wywoływał emocje. Tutaj tego zabrakło.

6/10

kamilxxx09

Ja oglądałem go przez całe 2 godziny z otwartą japą. Mnie losy młodego Solo nie będącego po żadnej stronie mocy bardzo się podobały. Temu filmowi bliżej do Indiany Jonesa i Jamesa Bonda. Dobrze, bo na to liczyłem. Scenariusz mało pomysłowy?. E tam. Zwroty akcji pierwszorzędne. Gangsterka w star wars?. Czemu nie?. Zaś scena nawiązująca do IV epizodu ("strzelam pierwszy") to siódme niebo dla fana starych trylogii. Poza tym to widowisko. Piękne ujęcia Sokoła w czarnej dziurze miażdżyły. Moja faworytna pod względem wykonania jest scena z pociągiem. Wgniata. No sorry, ale jak to mogło się nie podobać.

obleh

Nie mówię, że mnie się nie podobało, tylko że nie wywołało praktycznie żadnych emocji. Takich filmów z serii Star Wars można robić na pęczki, ale to nie sztuka. Trzeba jeszcze zainteresować widza.

ocenił(a) film na 8
kamilxxx09

The last jedi wywoływał emocje.. złość i zażenowanie

ocenił(a) film na 8
Az_42

Boli doopka że ktoś ma inne zdanie?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones