PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=40613}
6,1 5 155
ocen
6,1 10 1 5155
7,6 5
ocen krytyków
Hardware
powrót do forum filmu Hardware

Ale wciąż go pamiętam. Pamiętam, ze świetnie wpisywał się w ponure filmy SF końca XX w. (niedoścignione klasyki - Mad Max I,II i III, Łowca Androidów, Obcy I,II i III, Predator I i II czy może ciut gorszy, ale i tak znakomity Wodny Świat). Jakoś mi ostatnio chodzi po głowie powrót do tych ciężkich klimatów. Być możne dlatego, że ostatnimi czasy nic na prawdę ekscytującego z kategorii kina SF się w kinie nie pojawiło. A efektowne kicze w stylu - 2012 czy Awatar trudno zaliczyć do klasyki.

ocenił(a) film na 6
rejmons

Dokładnie. Widziałem go w 1990 lub 1991, vhs lub coś na satelicie. Klimat niezwykły, mnie bardziej się z "Terminatorem" wtedy kojarzył. Dziś ponowiłem seans. I chociaż dużo tam kiczu, to jednak wciąż jest to niezłe kino SF. Niektóre dialogi wypadają dwukrotnie lepiej niż we współczesnych tego typu produkcjach. I ten motyw likwidacji przeludnienia, i te cytaty z Biblii, eh.

Tak, masz rację - czas na powrót do przyszłości. Ale ja teraz jadę z "Imperium kontratakuje". Na zmianę - raz cięższe, raz bardziej ponure klimaty.

Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
marscorpio


Też muszę kiedyś seans powtórzyć, pierwszy raz widziałem na VHS w 1991 roku, i chyba parę lat później też (a może tylko mi się tak wydaje?).
W każdym bądź razie pamiętać coś przez prawie 30 lat - to mówi samo za siebie o jakości filmu :)

Jeszcze o kilka lat młodszy , cyberpunkowy japoński "Gunhed" również zapadł mi w pamięć ;)
https://www.filmweb.pl/film/Ganheddo-1989-156788

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones